DGS Tercih Sonuçları ve DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

0
3243

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/nettekurs/public_html/blognettekurs.com/wp-content/plugins/cbxdynamicsidebar/public/class-cbxdynamicsidebar-public.php on line 118

DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

DGS Sonuçları Ne Zaman açıklanacak? 23 Temmuz 2017 tarihinde yapılan Dikey Geçiş Sınavı yani DGS sınavının sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. DGS sonuçları sınavdan iki ay sonra 6 Eylül 2017 tarihinde duyuruldu. Sayısal ve Sözel test bölümlerinden alınan puanlar ayrı ayrı hesaplandı. Bu sonuçlara göre yapılan DGS tercih işlemlerinin sonuçları ise yine sonuc.osym.gov.tr adresinde yer alıyor. Adaylar T.C kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile DGS tercih sonuçları ve DGS sonuçlarını görüntüleyebilecek. Bu yazımızda DGS sonuçları ile ilgili en detaylı bilgiyi bulabileceğiniz gibi Nettekurs Blog/DGS sayfasındaki DGS konu anlatımı ve soru çözümü videolarımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

DGS Sınav Sonuçları 2017

dgs sonuçları, dgs sonuçları ne zaman açıklanacak, dgs sınavı sonuçlarıDGS Sonuçları 6 Eylül 2017 ‘de açıklandı. Yazımızın başında DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak sorusuna cevap vermiştik. DGS sonuçları, adayların sayısal ve sözel bölüm testlerindeki doğru yanlış sayılarına göre hesaplanıyor. Ön lisans başarı puanı (ÖBP) ile birlikte hesaplanan sonuçlarda sayısal ve sözel ağırlıklı puanlar gibi eşit ağırlık puanı da bulunuyor. Adayların eşit ağırlık, sayısal ve sözel puanları ile yerleşebilecekleri lisans programlarının listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.>>

Merkezi Yerleştirme ile Dikey Geçiş Yapılacak Yükseköğretim Lisans Programları

Türkiye ‘nin en çok kazandıran Online DGS Kursu nettekurs.com’un uzman eğitmenleri ile DGS sayısal ve DGS sözel bölümlerdeki tüm konulara en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz. Online DGS Eğitimlerimiz kapsamındaki canlı derslerimizi ve tüm dokümanlarımızı ücretsiz deneyebileceğinizi biliyor muydunuz?>> Online DGS Kursu Ücretsiz Dene!

2017 DGS Tercih Sonuçları

Peki DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS yerleştirme sonuçları 2 Ekim 2017 tarihinde duyuruldu. ÖSYM DGS tercih sonuçları da sonuc.osym.gov.tr adresinde yer alıyor. DGS tercih sonuçları, sayısal ve sözel bölümlerdeki doğru-yanlış sayıları ve ön lisans başarı puanları için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.>>

ÖSYM DGS Tercih Sonuçları

DGS sınavı ile birçok aday 2 yıllık ön lisans eğitimini 4 yıllık lisans eğitimine tamamlama şansı elde ediyor. ÖSYM ‘nın DGS tercih sonuçlarına göre 2017 yılında tercih yapan 227.023 adaydan 116.710 ‘u istediği lisans programına yerleşti. DGS tercih süreci sonunda ise 3.400 kontenjan açıkta kaldı. DGS tercih sonuçlarına göre lisans programlarına yerleşemeyen adaylar ise DGS sonuçları ile ek yerleştirme işlemlerine başladı.

DGS Sonuçları Nasıl Hesaplanır?

DGS tercih sonuçları, adayların aldıkları DGS sonuçları ve Ön lisans Başarı puanları ile birlikte hesaplanır. Doğru ve yanlış sayıları baz alınarak hesaplanan net puanlar, her bir puan türünün katsayıları ile çarpılır. DGS puanları hesaplanırken sayısal puanlar için net sayısı 3, sözel puanlar için 3 ve eşit ağırlık puanları için 1.8 ile çarpılır. DGS tercih sonuçları belirlenirken adayların DGS sonuçları ile birlikte başarı sıralamaları da dikkate alınmaktadır.

DGS sonuçlarınızda fark yaratmak için nettekurs.com online DGS Kursu internete erişiminiz olan her yerde tek tık uzağınızdadır. Canlı derslerimizde uzman kadromuza dilediğinizi sorabilir ve video derslerimizi tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Bunun yanında her sene DGS sınav sorularına göre güncellenen DGS yazılı kaynaklarımızdan ücretsiz faydalanabilir ve dijital içeriklerimize istediğiniz her an ulaşabilirsiniz. Online DGS Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve canlı derslerimize konuk olmak için sadece iki dakikanızı ayırarak ücretsiz üyelik oluşturun >> Online DGS Kursu Ücretsiz Dene!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz