KPSS Sınavı Ne Zaman? KPSS Başvuruları Ne Zaman?

0
3263

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/nettekurs/public_html/blognettekurs.com/wp-content/plugins/cbxdynamicsidebar/public/class-cbxdynamicsidebar-public.php on line 118

KPSS Sınavı Ne Zaman? KPSS Başvuruları Ne Zaman?

KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) 2018 yılında ne zaman yapılacak? Genel kültür genel yetenek, öğretmenlik sınavı, KPSS alan sınavları olmak üzere farklı testlerden oluşan KPSS sınavı ne zaman? Ve KPSS başvuruları ne zaman? KPSS’ nin Genel Kültür- Genel Yetenek (GKGY ) , Eğitim Bilimleri ve Alan Bilgisi olmak üzere bölümlere ayrılması her birini için “KPSS ne zaman yapılacak ?” sorusunu sıkça duymamıza sebep oluyor. Aynı zamanda ortaöğretim-lise , ön lisans ve lisans mezunlarının sınava farklı tarihlerde girmeleri KPSS sınav tarihleri ile ilgili belirsizliklere yol açıyor. Aynı zamanda lise-ortaöğretim ve lisans mezunlarının sınava başka tarihlerde girmeleri; KPSS sınav tarihleri ile ilgili belirsizliğe yol açıyor. Adaylar girecekleri KPSS sınavına göre hangi tarihlerde hangi sınav merkezlerinde bulunmaları gerektiğini merak ediyor. Aynı zamanda bu süreçte KPSS ne zaman sorusu gibi KPSS başvuru işlemleri ve işlemler nasıl yapılıyor sorusu da ortaya çıkıyor. Yazımızda ÖSYM tarafından açıklanan KPSS tarihlerini bulabileceğiniz gibi bloğumuzda KPSS başvuru tarihleri ve başvuru sürecinde yapılması gerekenler için ayrıca yazılan yazıların da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. >>KPSS başvuru tarihleri Ne Zaman?

KPSS Ne Zaman?

KPSS sınavı ne zaman sorusu KPSS sınavına girecek adayın mezuniyet durumuna göre değişmektedir. Lisans mezunları için KPSS Alan Bilgisi sınavının tarihi Temmuz ayı içerisinde olacaktır. KPSS alan bilgisi sınav tarihleri de yine Temmuz ayı içerisinde olacaktır. Fakat Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavına girecek adaylar için KPSS sınavının tarihi Ağustos ayı içerisinde belirlenmiştir.
kpss ne zaman, kpss başvuruları ne zaman

KPSS Lisans Ne Zaman?

KPSS Lisans Genel Kültür Genel Yetenek Sınavı 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacaktır. KPSS sınavının ilk aşaması olan ve alan bilgisi sınavlarına girecek adayların da katılım zorunluluğu bulunan KPSS GYGK sınavına yalnızca lisans mezunu adaylar katılabilecektir. Ortaöğretim ve lise mezunları için KPSS genel kültür genel yetenek sınav tarihleri ise farklıdır. KPSS lisans sınav tarihinden önce uzman kadromuz tarafından ÖSYM sınav formatına uyumlu olarak hazırlanan sorularla bilginizi sınamak ve örnek denemelerle sınav heyecanınızı üzerinizden atmak için Online KPSS Eğitimlerimiz içerisinde yer alan KPSS Kampına katılabilir ve Ankara ‘nın en deneyimli hocalarının canlı derslerinde soru çözüm tekniklerini öğrenebilirsiniz. >> KPSS online Kursu Ücretsiz Dene
KPSS Alan Bilgisi sınav tarihleri ise iki güne bölünmüştür. İlk KPSS alan bilgisi sınavının tarihi 28 Temmuz 2018 olarak belirlenmiştir. İkinci KPSS alan bilgisi sınavının tarihi ise 29 Temmuz 2018 ‘dir. KPSS Öğretmenlik alan bilgisi sınavı 5 Ağustos 2018 ‘de yapılacaktır.

KPSS Önlisans Ne Zaman?

KPSS Sınavı ne zaman sorusu aynı zamanda ortaöğretim ve ön lisans bölümlerinden sınava girecek adaylar için de merak konusudur. ÖSYM sınav takvimine göre KPSS ortaöğretim sınavı 7 Ekim 2018 tarihinde; KPSS ön lisans sınavı ise 4 Kasım 2018 tarihinde yapılacaktır. KPSS lisans kamplarımız, canlı derslerimiz, ve e-denemelerimiz gibi KPSS ön lisans ve ortaöğretim eğitim programlarımızı online KPSS kursu paketlerinde bulabilirsiniz.

KPSS Başvuruları Ne Zaman?

Yazımızın bu kısmına kadar KPSS ne zaman sorusuna cevap vermeye çalıştık. KPSS başvuruları ne zaman sorusu ise KPSS ‘ye girecek adaylar için aynı derecede önemlidir. KPSS Lisans başvuru tarihleri, KPSS sınav tarihlerinden önce başlayacak ve Mayıs ayında olacaktır. Başvuru için belirlenen KPSS sınav tarihleri; 10 Mayıs-21 Mayıs 2018 ‘dir. KPSS ortaöğretim sınavı başvuru tarihleri; 3-19 Temmuz 2018; KPSS Ön Lisans sınavının başvuru tarihleri ise 28 Ağustos-12 Eylül 2018 olarak belirlenmiştir.

KPSS Sınavına Nasıl Hazırlanabilirim?

KPSS sınav tarihleri öncesinde adayların sıkı bir çalışma programı belirlemeleri oldukça önemlidir. KPSS sınavında başarılı olabilmek için özellikle çıkmış sınav sorularını çözmek ve KPSS soru tiplerini tanımak oldukça önemlidir. KPSS ne zaman? KPSS sınavı ne zaman? Ve KPSS başvuruları ne zaman gibi soruların cevaplarını nettekurs Blog/KPSS sayfasında bulabileceğiniz gibi nettekurs Online KPSS Kursu ile canlı dersler esnasında eğitmenlerimize dilediğinizi sorabilir, canlı derslerimizde konu anlatımlarını dinleyebilir ve deneyimli hocalarımızın KPSS ‘e özel soru çözüm tekniklerini görebilirsiniz. Bunun yanında sınava hazırlanabileceğiniz dijital kaynaklara ve çıkmış soru çözümlerine ulaşabilirsiniz. Canlı derslerimize ücretsiz konuk olmak ve online dershanemizin tüm içeriklerine ücretsiz ulaşmak için tıklayın! >> Online KPSS Kursu Ücretsiz Dene

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz