İÜ YÖS İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 2017 SORULAR VE ÇÖZÜMLERİ

5
4551

İÜ YÖS (İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ) 2017 SORULAR VE ÇÖZÜMLERİ

İÜ İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ YÖS 2017 SORULAR VE ÇÖZÜMLERİYabancı öğrenci kabul edecek yükseköğretim kurumlarının, her yıl kendi bünyelerinde gerçekleştirdiği bir sınav olan YÖS (Yabancı Öğrenci Sınavı) ile binlerce yabancı öğrenci Türkiye’de bulunan üniversitelere yerleşiyor.

Sınava Türkiye ’de okumak isteyen yabancı öğrenciler ya da T.C. vatandaşlığından çıkarak mavi kart almaları koşuluyla doğumla T.C. vatandaşı olan çifte vatandaşlar başvurabiliyor. Bununla birlikte lise öğrenimini yurt dışında tamamlayan T.C vatandaşları, uyruklarından biri T.C. veya K.K.T.C. olanlar ve doğumla yabancı olup sonradan T.C. vatandaşlığına geçen çifte vatandaşlar da YÖS ‘e katılabilirler.

Bu yazımızda, en çok tercih edilen üniversitelerden biri olan İstanbul Üniversitesi ’nin geçen yıl yapmış olduğu YÖS soruları ve çözümlerini sizlerle paylaşarak başarınıza katkı sağlamak istiyoruz. 

Sizler de YÖS ’e en iyi şekilde hazırlanmak istiyorsanız %100 başarı garantisi verdiğimiz nettekurs.com Online YÖS Kursu ’nu tercih ederek canlı yayın ve video derslerimizden, kaynak kitaplarımızdan faydalanabilirsiniz. Sunduğumuz kaynakların hepsi uzman kadromuz tarafından özenle hazırlanıyor. Hemen nettekurs.com online YÖS Kursu’nu ziyaret ederek sitemizi inceleyebilir, ücretsiz üyelik oluşturarak canlı derslerimize anında konuk olabilirsiniz. Yabancı Öğrenci Sınavı yapan diğer üniversitelerin geçmiş yıllara ait soru çözüm videoları için blogumuzu takipte kalın.

YÖS ve diğer tüm sınavlara dair soru ve görüşlerinizi sayfanın en altında bulunan yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. İletileriniz uzman rehberlerimizden tarafından incelenerek yanıtlanacaktır.

5 YORUMLAR

  • Merhaba Fidan Hanım, YÖS Puanları her üniversitenin kendi yönetimi tarafından soru dağılımlarına ve YÖS puan değerlerine göre hazırlanmaktadır. Üniversiteler, taban ve tavan puan bilgilerini sınavdan sonra açıklamaktadır. Fakat İstanbul ilinde psikoloji bölümü YÖS puanları ortalama 76-80 puan arasında değişmektedir. Detaylı bilgi için İstanbul Üniversitesi’ nin YÖS ile ilgili sayfasını inceleyebilirsiniz. http://yos.istanbul.edu.tr/tr/content/uluslararasi/
   İyi günler dileriz.

  • Merhaba Hatice Hanım

   Videolarımızın tamamını youtube üzerinden yayımlamıyor, yalnızca örnek videolar paylaşıyoruz. Videolarımızın tamamına erişim sağlayabilmek için https://www.nettekurs.com/online-yos-kursu adresinden ücretsiz üyelik alabilirsiniz. Aynı zamanda yeni örnek videolar blog yazılarımıza da eklenmeye devam edecektir. Blog sitemizi de takip etmeye devam edebilirsiniz.

   İyi günler dileriz.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz