YÖS Online Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

1
3290

YÖS Online Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

yös-basvurulari2011 yılına kadar ÖSYM tarafından merkezi olarak yılda bir defa haziran ayında gerçekleştirilen YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı), 2011 yılı ve sonrasında bazı yüksek öğretim kurumlarının kendi bünyeleri dahilinde gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Alınan bu karar ile olanakları dahilinde Türkiye’de yer alan bir yüksek öğretim kurumunun iki yıllık ön lisans ya da dört yıllık lisans programlarında eğitimine devam etmek isteyen herhangi bir orta öğretim kurumundan mezun olmuş yabancı uyruklu adayların, devam etmek istedikleri yüksek öğretim kurumunun kendi kriterleri doğrultusunda düzenleyeceği sınavlara başvurmaları gerekmektedir.

2018 yılı için üniversitelerin sınav tarihleri ve çıkmış sorularına https://blognettekurs.com/universitelerin-yos-sinav-bilgileri-ve-cikmis-sorular/ linkine tıklayarak bir diğer yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Siz değerli ziyaretçilerimiz de YÖS’e, yılların verdiği birikimle sizleri başarıya taşıyacak alanında deneyimli hocalarımızla hazırlanmak ve tecrübeli kadromuz tarafından sınavlarda çıkabilecek örnek sorular ve açıklamalı konu anlatımlarıyla hazırlanan kaynaklarımızdan faydalanmak istiyorsanız https://www.nettekurs.com/online-yos-kursu linkine tıklayarak bizlere ulaşabilir, 3 günlük ücretsiz deneme paketimizden yararlanabilirsiniz.
nettekurs.com Online YÖS Kursu ile nerede olursanız olun bilgiye ulaşmak çok kolay!

YÖS ve diğer tüm sınavlara dair merak ettiklerinizi sayfanın en altındaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilir ve uzman rehberlerimizden yanıt alabilirsiniz.

 

1 Yorum

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz