YÖS Soruları, YÖS Sınav Soruları, YÖS Çıkmış Sorular ve Çözümleri

5
6132

YÖS Sınav Soruları

Bu yazımızda YÖS Sınav Soruları,  YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) Sınav Sorularının Cevapları, YÖS Çıkmış Sınav Soruları ve Çözümleri, YÖS IQ, YÖS Matematik, YÖS Geometri Konu Anlatımlı Soru Çözümleri konularına değineceğiz. Ek olarak sayfamızın altındaki örnek video dersler bölümünden geçmiş yılların YÖS sınav sorularına ulaşabilirsiniz. Çıkmış YÖS Sınav sorularını çözmek, soru tarzlarına hakimiyetinizi arttıracağı gibi soru çözme hızınızı da iyileştirecektir. YÖS ile ilgili merak ettikleriniz ve YÖS sınav soruları hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için blogumuzdaki diğer yazıları da takip edebilirsiniz. >>İstanbul Üniversitesi YÖS

yös sınav soruları

YÖS Sınav Soruları Kim Tarafından Belirlenir?

2001 yılı ile 2010 yılları arasında ÖSYM tarafından yılda bir kez Haziran ayında yapılan Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı; Yükseköğretim Genel Kurulu ‘nun aldığı karar gereği 2010 – 2011 eğitim – öğretim yılından sonra merkezi olarak düzenlenmemektedir. Her üniversite kendi yönetmeliği kapsamında soruları oluşturmaktadır. YÖS sınav soruları adaylara sunulmadan önce YÖK tarafından onay almakta ve son düzenlemeler yapılmaktadır.

 

YÖS Sınav Soruları Nelerdir?

 

YÖS sınav soruları, Temel Öğrenme Becerileri adı altında toplanmaktadır. Bu kapsamda oran orantı, sayılar, çarpanlara ayırma, sayılar gibi farklı matematik konuları yer almakta; adayların mantık yürütme becerilerini ölçen soyut düşünmeyi gerektiren mantık soruları ve geometri soruları da YÖS sınav sorularına dahil olmaktadır.

 

İstanbul Üniversitesi 2016 YÖS Çıkmış Soru Çözümleri

 

YÖS Sınav Soruları ‘na Nereden Ulaşabilirim?

Videomuzu izleyerek adayların YÖS tercihlerinde adaylar tarafında en çok tercih edilen eğitim kurumu olan  İstanbul Üniversite ‘sinin YÖS soruları hakkında fikir edinme şansınız olacaktır. Bunun yanında internet adresimizde izleyebileceğiniz konu anlatım videoları ve canlı dersler YÖS sınavına daha verimli çalışmanıza yardımcı olacaktır. Eğitimlerimizi ücretsiz izleyebilmek, canlı yayınlarımıza konuk olarak uzman eğitmenlerimizi tanıyabilmek için hemen  nettekurs.com ‘u ücretsiz deneyin! Özenle hazırlanmış PDF kaynaklarımız, YÖS canlı derslerimiz, kayıt oluşturmanızla birlikte ücretsiz göndereceğimiz YÖS kaynak kitaplarımız ve e-sınavlarımız ile YÖS engelini aşmak çok kolay!

5 YORUMLAR

 1. Merhabalar..ben Mira Kasım..oğlum Safar Tursunovu universiteye kayıt yapmak istedim. Sınava hazırlanması için ne önerirsiniz lütfen yardımcı olurmusunuz..

  • Merhabalar Mira Kasım;
   nettekurs.com ‘un üniversite kazanma garantili YÖS kurslarını inceleyebilirsiniz >>> https://www.nettekurs.com/online-yos-kursu
   Son yıllarda yüzlerce üyeyi YÖS’e hazırlayarak Türkiye’nin en iyi üniversitelerinin en yüksek puanlı Tıp, Diş Hekimliği, Hukuk vb. fakültelerine yerleştiren nettkurs online YÖS kursları 7/24 saat internet olan her yerden erişiminize açıktır. (+90) 530 3475877 numaralı telefon hattını arayarak uzman danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.
   İyi günler dilerim.

 2. Hayırlı akşamlar.Ben Malik Cavadov.İnşallah bu yıl ben türkiyede okumak için sınav vericem.Hangi üniversiteler SAT sınavi YÖS sınavı götürüyor?

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz