ALES 2018 Sonbahar Sınavı Ne Zaman?

0
3213

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/nettekurs/public_html/blognettekurs.com/wp-content/plugins/cbxdynamicsidebar/public/class-cbxdynamicsidebar-public.php on line 118

ALES Ne Zaman?

ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) her sene ÖSYM tarafından yılda iki kez düzenlenmekteydi. Yapıldığı döneme göre İlkbahar ALES ve Sonbahar ALES olmak üzere iki tarihte gerçekleşen sınav 2018 yılında 3 kez düzenlenecek. 6 Mayıs ‘ta yapılan 2018 ALES İlkbahar sınavının ardından alınan bu kararla birlikte adaylar ‘ALES 2018 Sonbahar sınavı ne zaman?’, ‘ALES ne zaman açıklanacak?’ ve ‘Sonbahar ALES için başvurular ne zaman başlayacak?’ sorularına cevap aramaya başlamıştır. Alınan karardan sonra ‘ALES Sınavı ne zaman yapılacak?’, ‘ALES ne zaman ve hangi aralıklarla düzenlenecek?‘ gibi sorularınızın cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Aynı zamanda ALES Nedir Kimler Girebilir? ALES Nedir Nasıl Hazırlanılır? yazımızı okuyarak sınav hakkındaki bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz

ALES 2018 Sonbahar Sınavı Ne Zaman?

ALES Sınavında 2018 yılında meydana gelen değişikliklerin ortaya çıkardığı sorulardan bir tanesi de ‘ALES ne zaman?’ olmuştur. 2017 yılının sonunda alınan kararla ALES sınavının soru sayısı ve süresi azaltılarak geçerlilik süresinin 5 seneye çıkartılacağı belirtilmiştir. Bu köklü değişikliğin ardından 2018 Sonbahar döneminde 2 ALES sınavının yapılacağı YÖK tarafından duyuruldu. Yapılan açıklamadan önce ÖSYM Sınav Takviminde belirtilen tarihlere göre Sonbahar ALES sınavı 18 Kasım 2018 tarihinde yapılacaktı. Alınan kararla birlikte ÖSYM Sınav Takvimine 30 Eylül 2018 tarihi de eklenmiştir.

ALES Sınav Tarihi Değişikliği

ales ne zaman, ales 2018 sonbahar sınavı ne zamanonline ALES Eğitimleri içerisinde yer alan, Eylül ve Kasım ALES için özel olarak hazırlanan kurs paketlerini inceleyebilir hatta dilerseniz online dershane içeriklerini ücretsiz deneyebilirsiniz. >> Online ALES Kursu Ücretsiz Dene!

ALES Başvuruları Ne Zaman?

ALES sınavının üç kez yapılmasına yönelik kararla değişen ALES Sınav tarihleriyle ALES Sınavı Ne Zaman? sorusuna yanıt vermiştik. ‘ALES 2018 Sonbahar Sınavı Ne Zaman?’ sorusunu soran adaylar için başvuru tarihleri de oldukça önemlidir. ALES sınav tarihlerinin değişmesiyle birlikte ALES başvuru tarihleri de güncellenmiş, 30 Eylül ve 18 Kasım ‘da yapılacak sınavlar için iki ayrı başvuru dönemi belirlenmiştir. 30 Eylül 2018 tarihindeki 2. ALES sınavının başvuruları 24 Temmuz- 2 Ağustos tarihleri arasında; 18 Kasım ‘daki 3. ALES sınavının başvuruları ise 19-29 Eylül tarihlerinde yapılabilecektir.

ALES Ne Zaman Açıklanacak?

ALES sınavına Eylül ayında girecek adayların sonuçları 25 Ekim 2018 ‘de, Kasım ayında girecek adayların sonuçları ise 20 Aralık 2018 ‘de açıklanacaktır. ALES sonuçları açıklanana kadar ALES hazırlıktaki en kapsamlı kaynaklardan faydalanmak, Ankara ‘nın en güvenilir ALES hocalarının konu anlatımlarını sınırsız video tekrar hakkı ile izleyerek bilgilerinizi pekiştirmek, ücretsiz yazılı-PDF kaynaklara dilediğiniz her an internetin olduğu her yerde erişebilmek için hemen nettekurs online ALES Kursu’ nu ziyaret edin!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz