STS Diş Hekimliği Nedir Kimler Girebilir?

0
5358

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/nettekurs/public_html/blognettekurs.com/wp-content/plugins/cbxdynamicsidebar/public/class-cbxdynamicsidebar-public.php on line 118

STS Diş Hekimliği Nedir Kimler Girebilir?

STS Diş Hekimliği sınavı, yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin kabul edilebilmesi için her sene ÖSYM tarafından düzenlenmektedir. Bu yazımızda sınava girecek adaylara ‘STS Diş Hekimliği Nedir Kimler Girebilir?’, ‘STS Diş Hekimliği Sınavına Kimler Girebilir?’ sorularına verdiğimiz yanıtlar ile bilgi vermeye çalışacağız. Yazımızı okuyarak sınava katılım koşullarını sağlayıp sağlamadığınızı, STS Diş Hekimliği sınavının tam olarak hangi amaçlarla düzenlendiğini öğrenebileceğiniz gibi nettekurs.com online STS Diş Hekimliği Kursu ücretsiz deneme sürenizi başlatarak sınav konularındaki tüm video ve yazılı kaynakları inceleyebilirsiniz. >> Online STS Diş Hekimliği Kursu Ücretsiz Dene!

STS Diş Hekimliği Nedir?

STS DİŞ HEKİMLİĞİ NEDİR KİMLER GİREBİLİR, STS DİŞ HEKİMLİĞİ SINAVINA KİMLER GİREBİLİR
STS Diş Hekimliği Sınavı, yurt dışında Diş Hekimliği eğitimi almış kişilerin diplomalarını Türkiye’ de kullanabilmeleri için her sene ÖSYM tarafından düzenlenen bir sınavdır. Yurt dışında eğitim almış kişiler, diplomalarını kullanabilmek için bilgilerinin Türkiye ‘deki eğitim içerikleri ile eşdeğer olduğunu belgelemek zorundadır. Bu amaçla alınan denklik belgelerinin verilmesi için ise birçok meslek kolunda Seviye Tespit Sınavları yapılmakta ve adayların bilgi-yeterlilik düzeylerinin müfredatımızla uyumlu olup olmadığı ölçülmektedir. STS Diş Hekimliği Sınavı da Diş Hekimliği eğitimi almış kişilerin bilgi ve yeterliliğini ölçmek adına yapılmaktadır. Her sene ilkbahar ve sonbahar dönemi olmak üzere yılda iki kere düzenlenen sınav tek oturumda gerçekleşmekte ve adaylara Diş Hekimliği alanlarında hazırlanmış sorular sorulmaktadır. ‘STS Diş Hekimliği Sınavına kimler girebilir?’ sorusuna cevap vermeden önce STS Diş Hekimliği Sınavı, sınavın amacı içeriği hakkında genel bilgilere değinmiş olduk. Yine de STS Diş Hekimliği sınavı hakkında daha kapsamlı bilgi almak isterseniz STS Diş Hekimliği Sınavı Nedir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

STS Diş Hekimliği Sınavına Kimler Girebilir?

STS Diş Hekimliği Sınavı yurt dışından alınan diplomaların denklik işlemleri için geçerlidir ve sınava Diş Hekimliği bölümünden mezun adaylar katılabilmektedir. Sınav, yalnızca denklik işlemlerinin yapılabilmesi amacıyla düzenlenmektedir. Bu nedenle Diş Hekimi mezunu adayın mutlaka yurt dışından aldığı bir diplomaya sahip olması gerekmektedir. Yani, STS Diş Hekimliği sınavına yurt dışında Diş Hekimliği eğitimi almış ve diploma denklik işlemlerini başlatmak isteyenler girebilirler. Farklı bilgi ve yeterlilik düzeylerinin uyumunu ölçen bu sınavda soru tiplerini tanımak ve tek girişte STS Diş Hekimliği engelini aşarak denklik işlemlerinizi en kısa zamanda başlatmak için nettekurs.com online STS Diş Hekimliği Eğitimlerinden faydalanabilirsiniz. Ankara ‘nın uzman hocalarının konu anlatımlarını sınırsız video tekrar hakkı ile izleyebilir ve ücretsiz yazılı kaynaklar sayesinde müfredatımızda üzerinde en çok durulan konuları ve işlenişlerini görebilirsiniz.

Yabancı Uyruklular da STS Diş Hekimliği Sınavına Girebilir Mi?

Sınava girecek adaylar tarafından ‘STS Diş Hekimliği Sınavına kimler girebilir?’ sorusu sıkça sorulmaktadır. Yukarıda bu sorunun cevabını kısaca vermiş olduk. Fakat yurt dışında yaşayan, yabancı uyruklu veya sağlık sorunu bulunan birçok aday STS Diş Hekimliği sınavına girip giremeyeceğini merak etmektedir. STS Diş Hekimliği Sınavına yurt dışından yapılan başvurular kabul edilir. Aynı zamanda yabancı uyruklu veya engel/sağlık sorunu bulunan adaylar da STS Diş Hekimliği sınavına girebilirler. Adayların Yabancı Uyruklu numarası ile yapacağı ek işlemler, engel/sağlık sorunu için doldurulması gereken formlar ve yurt dışından yapılacak başvuru işlemlerinin detaylarını ÖSYM STS Diş Hekimliği Başvuru Kılavuzunda bulabilirsiniz.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz