ALES Online Deneme Sınavları ile Eksiklerinizi Kapatın! Online ALES Deneme Sınavı Çözerek ALES Sınavı’na Nasıl Hazırlanılır?

1
3933

ALES Online Deneme Sınavları ile Eksiklerinizi Kapatın! Online ALES Deneme Sınavı Çözerek ALES Sınavı’na Nasıl Hazırlanılır?

“ALES’ten nasıl yüksek puan alırım?” sorusu Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavına hazırlanan adayların sıkça sorduğu soruların başında geliyor. Her sene 300 binden fazla kişinin katıldığı ALES Sınavı‘ndan doğru çalışma programı ile hazırlanarak yüksek puanlar ve iyi sonuçlar elde edebilmek mümkün. Fakat çok sayıda ALES Sınavı adayı yanlış çalışma programı ile hazırlandığı için akademik kariyer hedefine ulaşmasını sağlayacak ALES Puanı’nı ilk senesinde alamayabiliyor. Bizler bu yazımızda sınavlara hazırlıkta olmazsa olmaz bir basamak olan Online ALES Deneme Sınavları ile eksikler nasıl kapatılır? ALES Online Deneme Sınavı ile ALES Sınavları‘na nasıl hazırlanılır? Deneme çözerek ALES Puanı nasıl yükseltilir? gibi sorularınızı yanıtlamaya çalıştık. Yazımızın devamını okuyarak ALES Deneme Sınavları hakkında daha çok bilgi edinebilir ve Nettekurs’un Ücretsiz Online ALES Denemeleri ‘ne nasıl katılabileceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca kendinize doğru ALES çalışma programını hazırlamak için ihtiyacınız olan önemli ipuçlarını da yazımızın devamında bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

ALES Nedir?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı olarak da bilinen ALES’e ilk kez başvuracak olan adaylarımız için kısaca sınavın kapsamından bahsetmekte fayda var. Üniversite son sınıfta olan, mezun olmuş ya da akademik kariyer hedefleyen kişiler ALES Sınavı’na girerek lisansüstü eğitimlerine devam edebilmektedirler. Sözel ve sayısal alana yönelik testlerden oluşan sınav, ÖSYM tarafından yılda 3 kez düzenlenmektedir. ALES, lisansüstü öğrenci alımları, öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, eğitim öğretim planlamacısı vb. gibi kadrolara yapılacak atamalarda geçerliliği olan bir sınavdır. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı geçerlilik süresi 5 yıldır. ALES 50 sözel 50 sayısal alandan olmak üzere toplamda 100 sorudan oluşur. Sınav sonucunda adayların sözel, sayısal ve eşit ağırlık puanları hesaplanmaktadır. Adaylara 200 soruluk ALES testi için 150 dakika yani toplam 2,5 saat süre verilmektedir.

ALES Sınavı Zor Mu?

ALES Sınavı, her sene çok sayıda adayın girdiği bir sınav. Sınavda standart sapma oldukça etkili. Bu açıdan her bir soru önemli olmakla birlikte, çok sayıda adayın yanlış yaptığı bir soruyu doğru yapmak ALES’ten yüksek puan almayı sağlayan durumların başında geliyor. Sınavda hem sözel hem sayısal alandan sorular gelmekle birlikte, konular mantık ve akıl yürütmeye dayanan ve genel bilgi düzeyini ölçen sorulardan oluşuyor. Bu yüzden sözel alan testine giren adayların çözdüğü her bir sayısal sorusu adayların sözel puanını yükseltiyor. Aynı durum sayısal puanının hesaplanmasını isteyen adaylar için de geçerli. Bu yüzden ALES Sınavında en kısa sürede en çok soruyu çözmek gerekiyor. Sınavı zorlaştıran noktaların başında zaman yönetimi konusu geliyor. İkinci unsur da adayların belirli puan aralığına sıkışması ve birbirine çok yakın puanlar alması olarak karşımıza çıkıyor. Fakat doğru çalışma programı ile bu zorlukları aşabilmek mümkün.

Çıkmış ALES Soruları İle Çalışarak ALES Sınavları Kazanılır Mı? başlıklı yazımızı okuyarak ÖSYM ALES Sınavlarına hazırlanma süreci ile ilgili daha fazla bilgi elde edinebilirsiniz.

ALES Online Deneme Sınavları ile Eksiklerinizi Kapatın!

ALES Sınavlarına hazırlanmanın birçok yolu var. Bizler bu yazımızda sınavlara hazırlıkta çok önemli bir basamak olan fakat genellikle çalışmanın son dönemlerine bırakılan “ALES Deneme Sınavları” ile verimli olarak nasıl çalışılır? sorusunun yanıtlarını sizlerle paylaşacağız.

Online ALES Sınavı, ALES Deneme Sınavları
Türkiye’nin En İyi Online ALES Kursu Nettekurs ile Sınava Eksiksiz Hazırlanın!

ALES Deneme Sınavları, ALES Sınavına hazırlanan adayların kendilerini denemeleri ve ne durumda olduklarını görmeleri için çok önemlidir. Fakat adaylar çalışma sürecinde yoğun olarak konu anlatımlarına ağırlık verirler. Bu çalışma şekli ALES gibi mantık yürütme ve süreyi verimli kullanmayı gerektiren sınavlarda çok doğru bir tutum değildir. ALES’e hazırlık sürecinde çok sayıda ALES sorusu çözen ve sık sık ALES Denemelerine katılan kişilerin pratik kazandıkları için soru çözümünü sona bırakan adaylardan çok daha başarılı oldukları görülmektedir. Aynı zamanda çok sayıda deneme çözmek zaman yönetimi konusunda da kişiyi uzmanlaştırmaktadır.

Deneme sınavının asıl amacı sınava hazırlanan adayın kendini denemesi, eksikliklerini belirleyebilmesidir. Bu açıdan ilk olarak deneme sınavı çözmek ve çalışma planlamasını bu adımdan sonra yapmak daha doğrudur. Konu bilmeden de deneme çözülebilir. Zaten ALES Sınavı, konu bilgisi haricinde analiz, sentez gibi becerileri ölçmeyi amaçlayan zeka sorularından oluşmaktadır. Online ALES Deneme Sınavları ile gerçek sınava hazırlık sürecini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı okurken hata yapıyor, seçenekler arasında kalıyor ve kaygılanıyorsanız ALES Online Deneme sınavlarını belirli periyodlar ile çözmek sizi ALES Sınavına hazırlıkta bir adım öne geçirecektir. ALES Deneme sınavları kendini görme amaçlı ve kontrol amaçlı çözülebilir. Her çözülen Online ALES Denemesi sizin önceki soru tiplerini anlamanızı, çıkmış ALES Soru mantığını kavramanızı sağlar. Fakat bunun için denemede yanlış yapılan soruların çözümlerinin ayrıntılı olarak incelenmesi önemlidir. Bilinmeyen, yanlış yapılan ya da boş bırakılan sorulara ait konular tekrar edilmelidir. Belirli aralıklarla deneme sınavı çözmek, ne kadar ilerleme kat ettiğinizi somut olarak göstermesi bakımından da önemlidir. Aynı zamanda deneme disiplini kazanmak ALES Sınavı’na olan heyecanınızı yenmenizi ve süre kontrolünü başarılı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

Nettekurs ALES Online Deneme Sınavları’nı Ücretsiz Olarak Deneyin!

ALES Sınavına hazırlıkta deneme çözmenin yeri ve önemi oldukça büyüktür. Denemeler aracılığı ile kendimizi sınavda ne ile karşılaşacağımız konusunda bilgilendirmiş ve bu sayede sınav anında büyük bir sürpriz ile karşılaşmamış oluruz. Fakat ALES Denemesi seçerken bazı önemli adımlara da dikkat etmek gerekir. Öncelikle çözdüğünüz her soru şüphesiz ki sizi sınava hazırlama noktasında katkı sağlayacaktır. Ancak denemelerin asıl amacı doğrudan sınava yönelik bir ölçüm yapmaktır. Bu yüzden ÖSYM ALES Sınavları incelenerek ve uzman bir kadro tarafından hazırlanan Online ALES Denemelerini çözmek vaktinizi ve paranızı boşa harcamanızı engelleyecektir. ÖSYM ALES Soru sistemi bellidir. Düzey olarak çok basit ya da oldukça zorlayıcı denemelere yönelmek gerçek sonucunuzu görmenizi engelleyebilir. Bu yüzden ÖSYM Stratejilerini özümsemiş kurumların ALES denemeleri tercih edilmelidir.

En İyi Online ALES Kursu Nettekurs‘un ALES Online Deneme Sınavı Avantajları Nelerdir?

  • Nettekurs Online ALES Kursu‘nun, ALES Online Deneme Sınavları tamamen müfredata uygun olarak hazırlanır. Güncel olarak sisteme yüklenir. Tüm sorular ALES Sınav sistemine paralel olarak hazırlanmaktadır.
  • Online ALES Denemesini çözdükten sonra ALES Deneme sonucunuzu anında görebilirsiniz. Doğru yanlış cevap modülünden yanlış yaptığınız soruları inceleyebilirsiniz. Bu modül eksikliklerinizi hızlıca gidermeniz noktasında oldukça fayda sağlayacaktır.
  • Online ALES Deneme Sınavları haricinde ALES Deneme Çözüm Videolarına da erişebilir bu sayede ALES Sınavına eksiksiz olarak hazırlanabilirsiniz.
  • Aynı denemeyi tekrar tekrar çözebilirsiniz. Nettekurs ALES Online Denemeleri 3 tekrara kadar erişiminize açıktır.
  • Kayıt olur olmaz denemeleri çözmeye hemen başlayabilirsiniz. Bu sayede deneme haftalarını bekleyerek zaman kaybetmezsiniz. Çünkü Nettekurs Online ALES Kampı ve Hızlandırılmış ALES Kursu dönemlerinde ayrıca deneme çözüm haftaları gerçekleştirmektedir. Bu yüzden tek ücret ödeyerek birçok hizmete aynı anda ulaşmış olursunuz.
  • Tüm Online ALES Denemelerimiz Uzman kadro tarafından ve tamamen ÖSYM ile eş değer düzeyde sorulardan hazırlanmaktadır.
  • Nettekurs Online ALES Denemelerine tüm Türkiye’den katılım olmaktadır. Bu sayede Türkiye geneli sıralamanızı görebilirsiniz.

Türkiye’nin öncü online eğitim kurumlarından biri olan Nettekurs, ALES Sınavı hazırlık kapsamında uzun süredir birçok adayın hayallerine kavuşmasında aracılık etmiştir. Adayların kurslarımızı satın almadan önce tüm içeriklerimizi kursu satın alan bir adayın gözünden deneyimlemelerine imkan sağlayan “ÜCRETSİZ DENE” uygulamamız ile ilk adımdan son adıma ALES Sınavlarına hazırlıkta kullanıcı dostu bir hizmet sunuyoruz. ALES Sınavına Online ALES Kursu İle Hazırlanmanın Avantajları başlıklı yazımızı okuyarak Online ALES Kursu eğitimlerimiz hakkında ayrıntılara ulaşabilirsiniz. Sitemize ücretsiz üyelik oluşturarak ÜCRETSİZ DEMO ONLİNE ALES DENEME Sınavı içeriklerimiz ile ALES Sınavlarına hazırlıkta ilk doğru adımı bizlerle birlikte atabilirsiniz. 7/24 ulaşılabilir Online ALES Kursu içeriklerimiz ve uzman rehberlik ekibimiz ile en iyi ALES Hazırlık hizmetini parmaklarınızın ucuna taşıyoruz!

1 Yorum

  1. ALES Sınavları ile ilgili her türlü soru, yorum, görüş ve önerinizi aşağıda yer alan “SORU SOR” bölümünü kullanarak bizlere iletebilirsiniz. Uzman rehberlik ekibimiz yorumlarınıza en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz