DGS Başvuru Tarihleri 2018’de Ne Zaman? DGS Başvuruları Başladı!

0
3394

DGS Başvuruları Başladı! DGS Başvuru Tarihleri 2018 ‘de Ne Zaman?

DGS yani Dikey Geçiş Sınavı, ön lisans eğitimini 4 yıllık lisans eğitimine tamamlamak isteyen adaylar için düzenleniyor. 21 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleşecek sınav için DGS Başvuru tarihi açıklandı.

DGS Başvuru Tarihleri Mayıs ‘ta!

dgs başvuru tarihi 2018 2018 yılında lisans eğitimine geçiş yapacak adaylar başvurularını 16 Mayıs 2018 ve 24 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapabilecekler.

DGS Nasıl Bir Sınav?

DGS Sınavı lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan bazı akıl yürütme becerilerini ölçmek için yapılmaktadır. DGS, toplam 120 sorudan oluşmakta ve adaylara sınavı tamamlamak için 150 dakika verilmektedir. Sınavda yer alan 120 sorunun 60 tanesi sözel; 60 tanesi ise sayısal testinden oluşmaktadır. DGS Sınavı, 81 ilde aynı tarihte ve aynı saatlerde gerçekleşecektir. Sınava katılacak adayların ise DGS Başvuru tarihi içerisinde gerekli belge ve işlemleri tamamlamaları gerekmektedir.

DGS Başvuru Tarihi İçerisinde Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  • DGS Başvuru Tarihi 2018 yılı için 16 Mayıs 2018- 24 Mayıs 2018 olarak belirlenmiştir. Bu tarihlerde işlem yapamayan adaylar için geç başvuru tarihi 5 Haziran 2018 olacaktır.
  • DGS Başvuru Tarihleri 2018 yılında sadece 8 günlük bir süreci kapsayacak ve online işlem yapacak adaylar 24 Mayıs ‘ta saat 23:59 ‘a kadar başvurularını tamamlayabilecekler.
  • DGS Başvuruları ais.osym.gov.tr adresinden yapılabileceği gibi başvuru merkezleri de adayların kayıtlarını alacaktır.
  • DGS kaydı yapacak adayların nüfus cüzdanları ve aday başvuru formunun eksiksiz doldurulması gerekmektedir.
  • Başvuru merkezinden işlem yapmayı tercih eden adaylar 24 Mayıs ‘ta mesai saati bitimine kadar işlem yapabilecek.
  • Sınav ücretleri online sistem üzerinden veya anlaşmalı ATM ‘ler üzerinden yatırılabilecek. Fakat sınav ücretlerini DGS Başvuru Tarihleri içerisinde yapmayan adaylar sınava giremeyecekler.
  • Geç Başvuru tarihinde sınava kayıt yaptıracak adaylar sınav ücretlerini geç başvuru günü içerisinde ödemek zorundadır. Bu işlem için ise yalnızca ÖSYM ‘nin internet adresi kullanılacaktır.
  • DGS başvurusu yapılırken adayların sistemde DGS Başvuru Tarihi öncesinde çekilmiş bir fotoğrafı sisteme yüklenecek. Adayların sınav gününde kolay tanınabilmesi için bu fotoğrafın işlem yapılan tarihten en az üç ay önce çekilmesi gerekmektedir.
  • DGS Başvuru tarihleri 2018 yılında yurt dışından başvuru yapacak adaylar için de aynı olacak.
DGS Hakkında Detaylı Bilgiyi Nereden Alabilirim?

DGS sınavına girecek adayların sınava katılabilmeleri için DGS Başvuru tarihleri hakkında güncel bilgileri takip etmeleri ve Başvuru işlemlerini eksiksiz tamamlamaları oldukça önemlidir. DGS sınavı hakkında tüm merak ettikleriniz için nettekurs.com Blog Sayfamızı takip edebilir ve DGS sınavına hazırlıkta eksiklerinizi tamamlamak için online dershanemizi ziyaret edebilirsiniz. Nettekurs.com, hayallerinize ve ideallerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için canlı yayınları, e-sınavlar, çıkmış soru çözümleri ve zengin kaynakları ile yanınızda. Nettekurs.com online DGS kursları, canlı yayın dersleri ile profesyonel eğitimi ve sınıf ortamını parmaklarınızın ucuna getiriyor. Derslerimize konuk olmak, eğitmenlerimiz ile etkileşim halinde online dersleri takip edebilmek ve eksiklerinizi tamamlayabilmek için>> Hemen nettekurs.com ‘u ücretsiz deneyin!

DGS ve diğer tüm sınavlara dair soru ve görüşlerinizi sayfanın en altında bulunan yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. İletileriniz uzman rehberlerimizden tarafından incelenerek yanıtlanacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz