e-ALES 2018 TARİHLERİ BELLİ OLDU! e-ALES NE ZAMAN?

1
3787

e-ALES 2018 TARİHLERİ BELLİ OLDU

e ALES 2018 TARİHLERİ BELLİ OLDU

İlk kez 2017 yılında deneme sınavları yapılan e-ALES, bu yıl ilk defa resmi olarak uygulamaya koyuldu. Yapılan açıklamada yılda iki defa düzenlenecek olan sınav, tıpkı e-YDS’de olduğu gibi Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan ÖSYM online sınav merkezlerinde, binaların kapasiteleri ölçüsünde adayın katılımıyla yapılacak. Bu kapasiteler dolduğunda sistem otomatik olarak başvuru alımını durduracak.

e-ALES ile ilgili yapılan açıklamalara göre, e-YDS’den farklı olarak bu sınavda öğrencilere matematik ve geometri gibi işlem gerektiren derslerin soruları için kağıt kalem ya da işlem yapılmasına olanak tanıyacak tabletlerin verilmesi planlanıyor.

ÖSYM Başkanı Mahmut Özer konuyla ilgili yaptığı açıklamada e-YDS, e-ALES gibi elektronik sınav çeşitliliğini ve bina kapasitelerini arttırmayı hedeflediklerini belirtti.

İçerik, süre, soru tipi vb konularda ALES’den farklı olmayacak olan e-ALES’in 2018 yılında ne zaman yapılacağı belli oldu. ÖSYM’nin kendi sitesinde yer alan sınav takvimine göre e-ALES’in ilki 1 Temmuz ikincisi ise 30 Eylül tarihlerinde düzenlenecek. Başvuru tarihleriyle ilgili henüz bir bilgi olmasa da ilerleyen günlerde Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin kendi sitesindeki duyurular bölümünden açıklaması bekleniyor.

nettekurs.com Online Ales Kursu olarak bizler de, sınav sistemlerindeki değişikliklere en hızlı şekilde ayak uydurarak sizlerin yanında olmaya ve kazanma garantisi sunmaya devam ediyoruz. https://www.nettekurs.com/online-ales-kursu linkine tıklayıp ilkbahar-yaz dönemi ALES’leri için son kontenjan fiyatlarımızdan https://www.nettekurs.com/online-ales-kursu-erken-kayit linkine tıklayarak da sonbahar dönemi için erken kayıt fiyatlarımızdan yararlanarak e-ALES online sınav simülasyonlarıyla kendinizi deneyebilir, canlı yayın derslerimize katılabilir, ders videolarımızı izleyebilir, 7/24 canlı destek ve uzman rehberlik hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Dilerseniz ücretsiz üyelik oluşturarak tüm hizmetlerimizi belirli bir süre için deneyebilirsiniz.

e-ALES ve diğer tüm sınavlara dair soru ve görüşlerinizi sayfanın en altında yer alan yorumlar bölümünde bizlerle paylaşarak uzman rehberlerimizden yanıt alabilirsiniz.

 

1 Yorum

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz