EUS Başvuru Tarihleri 2018 Ne Zaman? EUS 2018 Başvuru Tarihleri!

0
3454

EUS Başvuru Tarihleri 2018 ‘de Ne Zaman? EUS 2018 Başvuru Tarihleri!

Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi almak istiyorsanız ve 2018 yılında EUS sınavına girecekseniz, EUS Nedir? Kimler Girebilir? EUS Sınavı Ne Zaman? EUS 2018 Başvuru Tarihleri Ne Zaman? 2018 EUS Başvuru Tarihi yaklaştı mı? gibi soruların cevapları için internette gezinmeye başlamış olmalısınız. Şu anda, EUS başvuru tarihleri 2018 yılında geçerli olan başvuru koşulları ve EUS başvuru işlemleri hakkında bilgi alabileceğiniz doğru adrestesiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra EUS hazırlık için en iyi kaynakları aramaya başlayacaksanız, en güncel EUS  konu anlatımı ve PDF ‘ler için de bir tavsiyemiz var! >> Online EUS Kursu

2018 EUS Başvuru Tarihi

2018 eus başvuru tarihi, eus 2018 başvuru tarihleri, eus başvuru tarihi 2018 EUS çalışmalarının hız kazandığı, konu tekrarlarının yerini soru çözümlerinin aldığı Ağustos ayı, aynı zamanda 2018 EUS başvuru tarihinin de başlangıcıdır. ÖSYM Sınav Takviminde de belirtildiği üzere EUS Başvuru Tarihleri 2018 yılında 7-14 Ağustos 2018 ‘de olacaktır.

EUS Başvuru Tarihleri 2018: 7-14 Ağustos 2018

EUS Başvuru Koşulları Nelerdir?

EUS sınavına, Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi almak isteyen kişiler girmektedir. Dolayısıyla EUS ‘a başvuru yaparken adayların Eczacılık eğitimi almış ve uzmanlık eğitimine devam etmeyi hedefliyor olması gerekmektedir. Fakat henüz eczacılık fakültesinden mezun olmayıp, lisans eğitimini tamamlar tamamlamaz uzmanlık eğitimine başlamak  isteyenler de EUS ‘a girebilmektedir. Nettekurs.com Online EUS Eğitimlerinde bilgilerini tazelemek isteyenler için detaylı konu anlatımları olduğu gibi henüz öğrenci iken sınava başvuracak kişilere pratik imkanı sağlayan zengin soru kaynakları da bulunmaktadır. >> Online EUS Kursu Ücretsiz Dene!

EUS Başvuru Koşulları:

Eczacı olmak ya da bu alanda eğitime devam ediyor olmak.

Türk Soylu Yabancılar için Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalışabilmelerine İlişkin 2527 Sayılı Kanun kapsamında bulunmak.

Meslek ve sanatını uygulamasına ve uzman olmak istediği dalda çalışmasına engel teşkil edebilecek bedeni ve ruhi bir hastalığı olmamak.

Burstan doğan mecburi hizmeti bulunması halinde bu mecburi hizmetlerini sınav gününden itibaren üç ay içinde bitirecek durumda olmak.

EUS Geç Başvuru Tarihi Nedir?

EUS başvuru tarihleri 2018 yılında 7 günlük bir sürece yayılmıştır. EUS Başvuru tarihleri arasında online veya başvuru merkezlerinden sınav başvurusu yapılabilecektir. Sınav başvurularını online yapacak adaylar için 2018 EUS başvuru tarihi 14 Ağustos 23:59 ‘a kadar devam eder. Eğer başvuru merkezinden işlem yapılacaksa 2018 EUS başvuru tarihi saat 17:00 ‘de sona erer. EUS 2018 başvuru tarihleri içerisinde sınav başvurusu yapamayan adaylar için belirlenen geç başvuru günü ise 27 Ağustos 2018 ‘dir. Bu tarihte yapılan başvurular da osym.gov.tr adresinden yapılır ve saat 23:59 ‘a kadar devam eder.

EUS Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

EUS 2018 başvuru tarihleri ve geç başvuru tarihi gibi EUS sonuç açıklama tarihi de ÖSYM Sınav Takviminde paylaşılmıştır. Buna göre sınav sonuçları 11 Kasım 2018 ‘de açıklanacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz