Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı Ne Zaman? EUS Sınavı Ne Zaman?

0
3409

Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı Ne Zaman? EUS Sınavı Ne Zaman?

2016 yılında alınan kararla birlikte Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi almak isteyen eczacılar için Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (EUS) yapılacaktır. İlk kez 2017 yılında yapılan sınav 2018 yılında ne zaman yapılacak? Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı ne zaman? Kısaca EUS olarak bilinen sınav, 2018 yılında Eylül ayında gerçekleşecek. Yoğun ilgi olması durumunda EUS Sınavı, Ankara ‘daki elektronik sınav merkezinde gerçekleştirilebilecektir. Her geçen yıl katılacak aday sayısında artış olması beklenen EUS Sınavı ne zaman yapılacak? EUS ile ilgili merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. Blog sayfamızdaki diğer yazıların da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.>> Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı Nedir?

EUS Kursu, Online EUS
Türkiye’nin En İyi Eczacılık Eğitmenleri Nettekurs Online EUS Kursunda Siz Değerli Eczacılarımızı Bekliyor!

Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı Ne Zaman?

EUS Sınavı ile Sağlık Bakanlığı ‘na bağlı hastaneler, üniversiteler ve diğer kamu kuruluşlarında görev yapmakta olan adaylar, uzmanlık eğitimi programlarına yerleştirilecektir. Bu amaçla EUS Sınav başvurusu yapacak olan adaylar için EUS Sınavı Ne Zaman? EUS, 23 Eylül 2018 tarihinde yapılacak. Adaylar, EUS sınav sonuçları ve dil yeterliliği sınavlarından aldıkları puanlarla birlikte değerlendirilecekler. Uzmanlık öğrencisi olarak eczacılık fakültesinde eğitim almaya başlayacak olan adaylar ise eğitim süresi boyunca eczane açma-işletme veya uzmanlık eğitiminin gerektirdiği durumlar dışında çalışma hakkına sahip olamayacaklar.

EUS Başvuru Ücretleri Nelerdir?

2018 yılında Eczacılık Uzmanlık sınavı başvuruları Ağustos ayında başlayacak. EUS sınav başvuruları, 7 Ağustos-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. Adaylar sınav ücretlerini EUS başvuru döneminde yatırmayı unutmamalılar. EUS Sınavı ücreti ise 2018 yılında 150 TL olacak. EUS geç başvuru tarihi ise 27 Ağustos 2018 olarak açıklandı! Adaylar geç başvuru gününde başvuru yapmaları halinde 225 TL başvuru ücretini ödeyerek EUS Sınav başvurularını tamamlayabilecekler.

EUS Sınavına Nasıl Hazırlanabilirim?

Nettekurs.com online dershane olarak EUS ‘a en iyi şekilde hazırlanıp ilk girişinizde hedeflediğiniz puana ulaşmanız için EUS Kursu Kampanyalarımız, canlı derslerimiz, dersler esnasında etkileşime geçebileceğiniz uzman kadromuz ile yanınızdayız. Eczacılık alanındaki en zengin kaynaklarımız, deneme sınavlarımız, videolu konu anlatımlarımız ve sınırsız faydalanabileceğiniz PDF kaynaklarımız, sınavlara hazırlıkta en büyük yardımcınız olacaktır! Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı Ne Zaman? EUS Sınavı nedir? EUS ‘a Kimler Girebilir gibi sorularınız ve Sınavlar ile ilgili merak ettikleriniz için nettekurs.com Blog sayfamızı takip edebilir ve EUS canlı derslerimize konuk olmak için sadece tek tıkla bedava üyelik oluşturabilirsiniz. >>Ücretsiz Deneme Sürenizi Başlatmak İçin Hemen Tıklayın!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz