ALES Soruları, ALES Çıkmış Sorular ve Çözümleri, ALES Mantık Soruları

1
5417

ALES Soruları

Bu yazımızda ÖSYM ALES Soruları, ALES Çıkmış Sorular, ALES Mantık Soruları, ALES Çıkmış Sorular ve Çözümleri ile ilgili aklınıza takılan tüm soruların cevabını bulabileceksiniz. ALES soruları, sadece bilgi ile değil aynı zamanda akıl yürütme becerisi ile de çözülmektedir. Bu nedenle bol soru çözmek ve ALES çıkmış sorular ve çözümleri hakkında bilgi sahibi olmak başarı oranlarını yükseltecektir. ALES soruları ve ALES Mantık Soruları ile karşımıza çıkan soru tiplerini tanımak adayların hazırlık sürecinde yapması gerekenlerin başında gelmektedir. Yazımızda geçmiş yılların soru çözümlerini bulabileceğiniz gibi blogumuzdaki diğer yazıları inceleyerek ALES Sınavı ve ALES soruları hakkındaki tüm merak ettiklerinize cevap alabileceksiniz!>>

ALES Konuları Nelerdir? ALES Sınav Konuları

ALES Sözel Konuları Nelerdir?

ALES Soruları Nelerdir?

ALES soruları, yapılan değişikliklerle birlikte Sayısal ve Sözel olmak üzere iki bölümde toplanmıştır. ALES soruları kapsamında hem bilgi gerektiren sorular hem de mantık soruları bulunmaktadır. Adayların ALES Çıkmış sorular ve çözümleri arasında en çok zorlandığı kısımlar ise genelde mantık soruları olmaktadır. ALES Mantık Soruları, hem uzun sorular olması nedeniyle hem de yüksek derecede dikkat gerektirmesi nedeniyle adayların zaman kaybetmesine ve sınavda süre kontrolünü etkin yapamamasına neden olmaktadır. ALES çıkmış sorular ve çözümleri üzerine yoğunlaşan adaylar ise ALES mantık sorularını en iyi şekilde tanımaktadırlar. ALES çıkmış sorular ve çözümlerini inceleyen adaylar, sınavda karşılaşacakları soruları geçmiş sorularla karşılaştırma ve sorunun adaydan ne beklediğini anlama konusunda daha hızlı davranabilmektedirler.

ALES Çıkmış Sorular ve Çözümleri

ALES çıkmış sorular ve çözümleri ile ilgili tüm bilgiyi bulabileceğiniz ders videolarımızda çıkmış ALES Mantık sorularını sunuyoruz. Ayrıca nettekurs.com Online ALES Kursu eğitmenlerimizin ortaya koyduğu özgün soru çözme tekniklerini videolarımızda bulabilirsiniz. İzleyeceğiniz videolarla hem yanlış çözdüğünüz soruların doğru cevaplarını alarak eksiklerinizi tamamlayabilecek hem de farklı soru çözme yöntemlerini de sınavda uygulayabileceksiniz. Aşağıdaki linklerde youtube kanalımızdaki ALES Mantık soruları ve  çözümlerini bulabilirsiniz! Aynı zamanda kanalımıza abone olarak diğer konu anlatımı videoları ile bilginizi pekiştirmek çalışmalarınıza büyük katkı sağlayacaktır.

>>2017 ALES SÖZEL Mantık ÇIKMIŞ Sorular ve Çözümleri-Video İzle

>>2017 ALES SÖZEL Mantık Çıkmış Sorular ve Çözümleri-Video İzle

>>2017 ALES Sayısal Mantık Soruları ve Çözümleri-Video İzle

>>2017 ALES Sayısal Mantık Soruları ve Çözümleri-Video İzle

ALES Sayısal Mantık Soruları Hangi Konular Kapsamında Olacak?

ALES Sayısal mantık soruları, adayların üç boyutlu düşünme ve muhakeme becerilerini ölçmeye yönelik hazırlanıyor. Sayısal alanda; grafik okuma, sayı dizileri ve mantıksal muhakeme problemleri olarak karşımıza çıkan ALES Mantık soruları özellikle sayı dizileri kısmında yoğun değerlendirme yapma ve pratik zeka kullanımı gerektirdiği için adayların zaman kaybetmesine neden oluyor. Fakat ALES Soruları, çıkmış sorular incelendiği taktirde benzer yapılarda karşımıza çıkıyor.

ALES Sözel Mantık Soruları Hangi Konular Kapsamında Olacak?

ALES Sözel mantık soruları ise şifreleme, şifre çözümleme ve sözel zekaya dayalı çözülecek problemlerden oluşuyor. Sözel mantık soruları, adayların verilen bilgiyi zihinlerinde belirledikleri tablolara yerleştirme pratiğini ve soruyu çabuk kavrama becerisini gerektiriyor. Yukarıda paylaştığımız videolarda, ALES Mantık sorularını ALES çıkmış sorular ve çözümleri üzerinde görebilecek, uzman eğitmenlerimizin sorulara yaklaşımları sayesinde ALES puanınızı yükseltecek püf noktaları alabileceksiniz.

ALES Puan Hesaplama ve ALES Soruları Katsayıları
Sayısal Sözel
Sayısal AP 0.70 0.30
Sözel AP 0.20 0.80
Eşit AP 0.50 0.50

 

ALES Sorularını Nasıl Çözeceğiz  ?

Nettekurs.com, hayallerinize ve ideallerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için canlı yayınları, e-denemeleri, çıkmış soru çözümleri ve zengin kaynakları ile hizmetinizde. Nettekurs.com online ALES kursları, canlı yayın dersleri ile profesyonel eğitimi ve sınıf ortamını parmaklarınızın ucuna getiriyor. ALES Çıkmış Sorular ve Çözümleri ile derlenen kaynaklarımızı inceleyerek soru tiplerine hakimiyetinizi güçlendirebilir, dilerseniz en güncel ALES soruları ile hazırlanan test modüllerimizi çözerek sınav deneyimini ekranınıza taşıyabilirsiniz. Derslerimize konuk olmak, eğitmenlerimiz ile etkileşim halinde eksiklerinizi tamamlayabilmek ve PDF kaynaklarımızdan faydalanabilmek için hemen >>nettekurs.com’u ücretsiz deneyin!

1 Yorum

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz