İstanbul Üniversitesi YÖS Soruları ve Çözümleri, 2018 YÖS Sınavı Soruları

0
5069

İstanbul Üniversitesi YÖS Soruları ve Çözümleri, 2018 YÖS Sınavı Soruları

istanbul üniversitesi YÖS sınavı 28 Nisan 2018 tarihinde yapıldı. istanbul üniversitesi YÖS soruları Temel Beceriler Testi başlığı altında matematik ve genel yetenek sorularından oluşturuldu. 2018 istanbul üniversitesi YÖS soruları ve çözümleri ile ilgili videoları aşağıdaki eklentilerde bulabilirsiniz. Yazımızda yabancı uyruklu öğrenciler tarafından en çok tercih edilen okullardan bir tanesinin yani İstanbul Üniversitesi’nin YÖS soruları ve çözümleri videolarını bulabileceksiniz. YÖS ve diğer sınavlarla ilgili birçok video kaynağa blog sayfamızı inceleyerek ulaşabilirsiniz. >> İU YÖS İstanbul Üniversitesi 2017 Sorular ve Çözümleri 
istanbul üniversitesi yös soruları

YÖS Sınavı Soruları Nelerdir?

YÖS sınavı, her üniversitenin farklı soru tipleri ile hazırlanmasına rağmen iki temel başlıktan oluşmaktadır. istanbul üniversitesi YöS Soruları da Matematik, Geometri ve Genel Yetenek sorularından oluşmaktadır. YÖS matematik sorularında sayılar, oran-orantı, denklemler, kümeler, işlem soruları ve trigonometri gibi temel konular yer alırken genel yetenek sınavında küp sayma, harf-sayı ilişkileri, sayı dizileri, matris tamamlama gibi mantık soruları ön plana çıkmaktadır. Temel öğrenme becerileri başlığı altında toplanan YÖS Sınavı soruları, toplam 80 adettir. YÖS Soruları için öğrencilere 135 dakika süre verilmektedir.

YÖS Sınavı Soruları Ne Zaman Açıklanıyor?

YÖS Sınavı soruları her üniversitenin kendi kararına bağlı olarak kitapçığın tamamı veya bir kısmı ile öğrencilere sunuluyor. istanbul üniversitesi YöS soruları ise sınavdan sonra açıklandı. Birçok öğrenci YÖS soruları ve çözümlerini inceleyerek doğru- yanlış sayılarını hesaplamaya ve sınavdaki yanlışlarını belirlemeye çalışıyor! Aşağıdaki videomuzda istanbul üniversitesi YöS soruları ve çözümleri tüm detayları ve özel çözüm teknikleri ile yer almaktadır. Uzman eğitmenlerimizin özgün soru çözüm tekniklerini görerek sınavdaki performansınız hakkında fikir edinebilirsiniz. Bunun yanında YÖS soruları hakkında bilgi almak isteyen YÖS adayları videomuzu izleyerek gelecek çalışmaları için iyi bir kaynak elde etmiş olacaklardır.

İstanbul Üniversitesi YÖS Soruları ve Çözümleri -2018

YÖS Sınav sorularına Nereden ulaşabilirim?

Öğrenciler, YÖS Sınav sorularına üniversitelerin yabancı uyruklu öğrenciler için hazırlanan internet adresinden ulaşabilmektedirler. İstanbul Üniversitesi YÖS sınav soruları http://yos.istanbul.edu.tr/tr/content/sinav/onceki-sinavlar  adresinden yayımlanmaktadır. Bununla birlikte YÖS sınavı hakkında detaylı bilgi almak için nettekurs.com Blog Sayfamızı takip edebilir ve YÖS sınavına hazırlıkta eksiklerinizi tamamlamak için online dershanemizi ziyaret edebilirsiniz. Nettekurs.com, hayallerinize ve ideallerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için canlı yayınları, e-sınavlar, çıkmış soru çözümleri ve zengin kaynakları ile yanınızda. Özellikle YÖS e-denemelerimiz ile YÖS sınavlarına en benzer sorular tek tık uzakta! Nettekurs.com online YÖS kursları, canlı yayın dersleri ile profesyonel eğitimi ve sınıf ortamını parmaklarınızın ucuna getiriyor. Derslerimize konuk olmak, eğitmenlerimiz ile etkileşim halinde online dersleri takip edebilmek ve eksiklerinizi tamamlayabilmek için>> hemen nettekurs.com ‘u ücretsiz deneyin! Aynı zamanda ücretsiz deneme süresi boyunca kapsamlı PDF kaynaklarımızı inceleyebilir ve konu anlatım videoları ile bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz