ÖSYM ALES 2018 Soruları Açıklandı! Sorular ve Cevap Anahtarları

0
3728

ÖSYM ALES 2018 Soruları Açıklandı!

ÖSYM tarafından her yıl sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde düzenlenen ALES sınavının soruları yayımlandı. ALES (Akademik Personel Seçme Sınavı) 2018 yılında 6 Mayıs 2018 tarihinde düzenlendi. ÖSYM ALES Soruları 2018 yılında dört test yerine iki testte toplandı. ÖSYM ALES 2018 soruları, Sayısal ve Sözel olmak üzere iki test olarak adaylara sunuldu. Bu değişiklikle sayıları da azalan ÖSYM ALES soruları ise ÖSYM internet sitesi üzerinden açıklandı! ÖSYM çıkmış ALES Soruları ve çözümleri ile ilgili birçok bilgiyi ve soru çözümlü videoları nettekurs.com Blog sayfamıza eklediğimizi biliyor muydunuz? >>> ALES 2017 Sorular ve Çözümleri, ALES 2018 Hazırlık

ÖSYM ALES 2018 Soruları Nelerdir?

ösym ales soruları 2018
ÖSYM ‘nin verdiği kararla öSYM ALES Soruları 2018 yılında 2.5 saatte çözüldü. Soru sayısı ise 160 ‘tan 100 ‘e indirildi. Sınav kitapçığının bir kısmı ise ÖSYM tarafından açıklandı. ÖSYM Çıkmış ALES soruları, Sınavdan iki gün sonra yani 8 Mayıs 2018 tarihinde yayımlandı. ÖSYM Çıkmış ALES Soruları ve cevaplarına adaylar 10 gün boyunca T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilecek. ÖSYM ALES 2018 soruları 8 Mayıs ‘ta saat 11.30 ‘dan itibaren görüntülenebilecek. öSYM ALES Soruları 2018 kitapçığı için aşağıdaki linke tıklayın!

ÖSYM ALES SORULARI 2018 

ÖSYM Çıkmış ALES Soruları Nelerdir?

ÖSYM, her yıl sınavdan sonra sınav kitapçıklarının %10 ‘unu yayımlıyor. ÖSYM Çıkmış ALES soruları ise sınava girecek adayların çalışmaları için en iyi kaynaklardan bir tanesi. öSYM ALES 2018 Soruları ile birlikte geçmiş diğer sorulara da aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz!

ÖSYM ALES Sonbahar 2016
ÖSYM ALES İlkbahar 2016
ÖSYM ALES Sonbahar 2015

ÖSYM ALES İlkbahar 2015
ÖSYM ALES Sonbahar 2014

ÖSYM ALES İlkbahar 2014

ALES ‘E Nasıl Çalışmalıyım?

öSYM ALES Soruları 2018 yılında sınava giren adaylar tarafından karmaşık ve zorlu bulundu! Sınavda soru sayısının azaltılmasıyla birlikte soru tiplerinde de ufak değişiklikler meydana geldi! Adayların özellikle pratik düşünme ve zaman yönetiminde ustalaşmaları için bol soru çözmeleri uzmanlar tarafından en çok önerilen yöntem. ALES sınavına en verimli şekilde hazırlanabilmek ve sınav sorularına en yakın soru tipleri ile bilginizi sınamak için nettekurs.com Online ALES kursunu ziyaret edebilirsiniz. Konu anlatımı videolarımız ile nerede olursanız olun sınavlara çalışabilir ve dershane ortamına istediğiniz her yerde ulaşabilirsiniz! Canlı derslerimizde soru çözümlerini izleyebilir ve etkileşimli derslerimiz sayesinde uzman eğitmenlerimize sorularınızı sorabilirsiniz. Ayrıca derslerin video kayıtları sayesinde eksik olduğunuz konuları tekrar izleyebilir ve bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Sizlere sunduğumuz zengin ALES soru kaynakları, konu anlatım videoları ve e-sınavlar tek tık uzağınızda! Canlı derslerimize ücretsiz konuk olmak, video ve PDF kaynaklarımızı incelemek ve bizi daha yakından tanıyabilmek için>>> Hemen nettekurs.com ücretsiz deneme sürenizi başlatın!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz