YÖS Konuları, YÖS Matematik Konuları ve YÖS Sınav Konuları Nelerdir ?

6
18719

YÖS Konuları ve YÖS Matematik Konuları Nelerdir?

yös matematik konuları
YÖS sınav konuları kapsamında adaylara 45 mantık (IQ), 30 matematik ve 5 geometri sorusu sorulmaktadır. Temel Öğrenme Becerileri başlığı altında toplanan YÖS konuları adayların matematik-geometri bilgilerini ve mantık yürütme-yorumlama becerilerini ölçecek şekilde hazırlanıyor. Bu nedenle hazırlık sürecinde adaylar hem bilgi birikimlerini arttırmak hem de bol soru çözümü yaparak soru tiplerinde daha deneyimli olmak zorundalar. YÖS matematik konuları bu yönüyle birçok adayın çalışma programlarını detaylı olarak hazırladığı ve soru çözümüne geniş zaman ayırdığı konular olarak karşımıza çıkıyor. YÖS sınav konuları ve YÖS matematik konuları ile ilgili birçok videoyu ve YÖS ile ilgili detaylı bilgiyi bulabileceğiniz blogumuzdaki diğer sayfaların da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz!>> YÖS Sınav Soruları
YÖS Kitapları Kaynaklar ve Soru Çözümleri

YÖS Sınav Konuları Nelerdir?

YÖS Matematik Konuları:
Matematik 1 Matematik 2
Sayılar Polinom
Rasyonel Sayılar 2.Dereceden 1 Bilinmeyenli Denklemler
Basit Eşitsizlikler Parabol
Mutlak Değer Trigonometri
Üslü Sayılar Toplam Sembolü
Köklü Sayılar Çarpım Sembolü
Çarpanlara Ayırma Logaritma
Denklem Çözümlemesi Karmaşık Sayılar
Fonksiyon Limit
Türev
İntegral
Matris
Determinant
YÖS Geometri Konuları:
Geometri
Üçgende Açı
Özel Üçgenler
Üçgende Açıortay ve Kenarortay
Üçgende Alan
Prizma ve Piramitler
Katı Cisim Alan ve Hacimleri
Doğrunun Analitik İncelenmesi
Çemberin Analitik İncelenmesi

 

YÖS Mantık Soruları:
Kelimelerle Sayı Şifreleme
Sayılarla Kelime Şifreleme
Şekil Birleştirme
Birleşen Şekilleri Tamamlama
Farklı Şekil Bulma
Şekil Döndürme
Şekil Örüntüsünü Tamamlama
Şekildeki Denklemleri Uygulayabilme
Terazide Denklem
Şekil Örüntüsü
Sayı Örüntüsü
İki Sayı Arası İlişki
İşlem
Toplama ve Çarpma Tablosu
Sayılar Arası İlişki Bulma
Eksik Parça Bulma
Şekli Kareye Tamamlama
Küp Sayma
Küplerde Boyalı Yüzeyler
Çizgi Sayma
Nokta Sayma

YÖS Sınavı ‘na Nasıl Hazırlanabilirim?

Yabancı öğrencilerin Türkiye ‘de eğitim alabilmesi için düzenlenen YÖS, her üniversitenin kendi yönetimi tarafından hazırlanıyor. YÖS Sınavı merkezi yapılmadığı için birçok soru tipine hakim olmak gerekiyor. Bu nedenle geçmiş soruları çözmek, YÖS konuları üzerine tekrar tekrar çalışmak ve deneme sınavları ile başarı seviyesini ölçmek netleri yükseltiyor. YÖS sınavı hakkında detaylı bilgi almak için nettekurs.com Blog Sayfamızı takip edebilir ve YÖS sınavına hazırlıkta eksiklerinizi tamamlamak için online dershanemizi ziyaret edebilirsiniz. Nettekurs.com, hayallerinize ve ideallerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için canlı yayınları, e-sınavlar, çıkmış soru çözümleri ve zengin kaynakları ile yanınızda. Nettekurs.com online YÖS kursları, canlı yayın dersleri ile profesyonel eğitimi ve sınıf ortamını parmaklarınızın ucuna getiriyor. Derslerimize konuk olmak, eğitmenlerimiz ile etkileşim halinde online dersleri takip edebilmek ve eksiklerinizi tamamlayabilmek için nettekurs.com ‘u ücretsiz deneyin! Aynı zamanda ücretsiz deneme süresi boyunca kapsamlı PDF kaynaklarımızı inceleyebilir ve konu anlatım videoları ile bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz!

6 YORUMLAR

    • Merhaba,

      YÖS, her üniversitenin kendi sorularını hazırladığı bir sınav olduğundan standart bir soru ve alan dağılışı bulunmamaktadır. Bu sebeple “Hangi konudan kaç soru çıkıyor?” sorusunun maalesef kesin bir cevabı bulunmamaktadır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz