ALES İlkbahar 2018 Sınav Öncesi Yapılması Gerekenler

0
3401

ALES İlkbahar 2018 Sınav Öncesi Yapılması Gerekenler! ALES için Geri Sayım Başladı!

ALES ilkbahar 2018 Sınavı için beklenen gün geldi! ALES ilkbahar 2018 Sınavı yarın yani 6 Mayıs 2018 ‘de gerçekleşecek. Birçok aday için yoğun ve yorucu geçen bu süreç, sınavın gerçekleşmesi ile birlikte sona erecek ve sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş başlayacak. ALES, sınavın ilk oturumu olan ilkbahar dönemi ile birçok aday için yüksek lisans ve doktora eğitimine geçişte basamak görevi görecek. ALES 2018 sınavlarına girecek adaylar için ilk heyecan, ALES ilkbahar 2018 sınavına yapılan geri sayımla birlikte başladı. ALES ilkbahar 2018 sınavına girecek adaylar neredeyse saatler kalan sınav için hazırlıklarını tamamlıyor. Sınav sürecini verimli bir şekilde değerlendirebilmek başarı için ne kadar önemli ise sınav öncesi motivasyon da adayların başarısında o kadar belirleyici.  Eğitmenler ve uzmanlar ise sınav öncesi yapılması gerekenler hakkında birçok öneride bulunuyor. Bu önerilerin başında sınavdan önceki gün nitelikli ve rahatlatıcı aktiviteler yapmak geliyor.
ales ilkbahar 2018

Sınav öncesi yapılması gerekenler hakkında bilgi vermeden önce ALES ilkbahar 2018 sınavına katılacak tüm adaylarımıza başarılar diliyoruz!

Sınav Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

ALES ilkbahar 2018 gerçekleşmeden önce adaylar, stres seviyelerini azaltmak için yürüyüşe çıkabilir, kitap okuyabilir veya hafif tempolu koşular yapabilirler. Özellikle sınavdan önce yapılan yürüyüşler, endorfin seviyesinin yükselmesine ve stres seviyesinin azalmasına yardımcı olacaktır. Bu nedenle sağlıklı bir beden ve beslenme, sınav öncesi motivasyon kazanmak için tavsiye edilenlerin başında gelmektedir. Hafif tempolu, yorucu olmayan bir yürüyüş sayesinde adayların kalp ritimleri ve kan dolaşımları düzene girecektir. Ruhu ve zihni dinlendiren bu aktivite sınav öncesi yapılması gerekenler listesinin başında gelmektedir.

Sınav Öncesi Motivasyon Nasıl Kazanılır?

Yürüyüş ve egzersizlerin metabolizmaya olan katkıları ile birlikte adayların ruh hali de sınav sonuçlarını etkilemektedir. Kendini dinlenmiş, rahat ve dingin hisseden adaylar, bilgilerini daha etkin kullanabilmektedir. Birçok araştırma panik halinde işleyen bir zihnin bilgilerin canlandırılması ve işlenmesi konusunda çok daha yavaş çalıştığını ortaya koymaktadır. Bu nedenle adaylar sınav öncesinde arkadaşlarıyla buluşarak, kitap okuyarak veya sevdikleri bir filmi izleyerek sınav öncesi motivasyon seviyelerini yükseltecek yollar bulmalıdırlar.

Sınav Öncesi Ders Çalışmak Faydalı Mıdır?

Birçok uzman sınav öncesinde adayların zihninin dinlenmesi gerektiği konusunda hemfikir olmuştur. Sınavdan önceki gün yapılan yoğun çalışma, stres seviyesini yükseltecek ve adayın zihninin yorulmasına sebep olacaktır. Adaylar bu aşamada yeni bilgi öğrenmek yerine mevcut bilgilerini kısaca tekrar etmeyi tercih edebilirler. Özellikle ALES, soruların doğru yorumlanması ve muhakeme yetenekleri üzerinde durduğu için dingin bir zihne sahip olmak ALES ilkbahar 2018 Sınavındaki performansınızı etkileyecektir. Sınav öncesi yapılması gerekenler, her aday için farklılık göstereceği gibi sınav öncesi motivasyon yükseltecek bir gün geçirilmesi başarı seviyeniz üzerinde oldukça etkilidir. Birçok aday sınav öncesi motivasyon kazanamadığı için sınav anında paniklemekte, şıkları yanlış işaretlemekte veya soruyu anlayamamaktadır. Rahatlamanıza yardımcı olması için yapmaktan keyif aldığınız şeylerin bir listesini çıkartabilirsiniz. Sınav öncesi yapılması gerekenler, kimi insan için evcil hayvanı ile vakit geçirmek, kimisi için arkadaşlar ile sohbet etmek veya müzik dinlemek olabilir. Önemli olan zihninizi dinlendirecek doğru aktiviteyi bulmanız. Sınav öncesi küçük bir yürüyüşe çıkarak ve sağlıklı, doyurucu bir kahvaltı yaparak da bedeninizi sınava hazırlayabilirsiniz.

ALES İlkbahar 2018 Sınavına Katılacak Tüm Adaylarımıza Başarılar Dileriz!

Nettekurs.com olarak tüm sınav süreçlerinde bilgi birikimimiz, uzman kadromuz ve zengin kaynaklarımızla başarınıza destek olmaya çalışıyoruz. Her sınavı yeni bir başarının anahtarı olarak görüyor ve hedeflerinize ulaşmanızı önemsiyoruz. Bu nedenle sınav hazırlık sürecinde yanınızda olduğumuz gibi sınav heyecanınızı da paylaşıyoruz.

Emeklerinizin karşılığını en güzel sonuçlarla alacağınızı umuyoruz.  ALES sınavına katılacak olan tüm adaylara sınavda başarılar dileriz.

ALES ‘e Nasıl Hazırlanabilirim?

Nettekurs.com, hayallerinize ve ideallerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için canlı yayınları, e-denemeler, çıkmış soru çözümleri ve zengin kaynakları ile hizmetinizde. Nettekurs.com online ALES kursları, canlı yayın dersleri ile profesyonel eğitimi ve sınıf ortamını parmaklarınızın ucuna getiriyor. Derslerimize konuk olmak, eğitmenlerimiz ile etkileşim halinde eksiklerinizi tamamlayabilmek ve PDF kaynaklarımızdan faydalanabilmek için hemen nettekurs.com’u ücretsiz deneyin!

ALES Sınav Konuları ve ALES Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Sayfayı Ziyaret Edebilirsiniz:

ALES Konuları Nelerdir? ALES ‘e Kimler Başvurabilir?

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz