EUS Kontenjanları 2017 ve EUS Yerleştirme Sonuçları

0
3645

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/nettekurs/public_html/blognettekurs.com/wp-content/plugins/cbxdynamicsidebar/public/class-cbxdynamicsidebar-public.php on line 118

EUS Kontenjanları 2017 ve EUS Yerleştirme Sonuçları

EUS yani Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimine Giriş sınavı 2017 yılından beri düzenleniyor. Eczacılıkta uzmanlık eğitimi almak isteyen adaylar için ise geçmiş yılların EUS kontenjanları ve EUS yerleştirme sonuçları tercih rehberi oluyor. Kontenjan ve yerleştirme sonuçları ise ÖSYM tarafından açıklanıyor. Bu yazımızda EUS Kontenjanları 2017 yılında hangi uzmanlık alanlarında ve hangi yoğunlukta açıldı? EUS yerleştirme sonuçları ile kaç aday tercih işlemi yapabildi? bu sorulara yanıt vermeye çalışacağız. Fakat öncelikle sınav ile ilgili bilgi almak isterseniz EUS Sınavı Nedir? EUS ‘a Kimler Girebilir?  yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.
eus kontenjanları 2017, eus yerleştirme sonuçları

EUS Kontenjanları Hangi Bölümlerde Açılır?

EUS Sınavının Kapsamı ve EUS sınav bölümleri hakkında bilgiyi EUS Nedir? yazımızda vermiştik. EUS kontenjanları 2017 yılında iki uzmanlık alanında açıldı. Ankara üniversitesi, Bazmialem Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakülteleri Fitofarmasi alanında EUS kontenjanları açarken; Ankara Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakülteleri ‘Klinik Eczacılık’ alanında EUS kontenjanlarına yer verdiler. Gazi Üniversitesinde ise hem ‘Klinik Eczacılık’ hem de fitofarmasi bölümlerindeki uzmanlık eğitimi kontenjanlarına yer verildi.

EUS Kontenjanları 2017 yılında Nasıl Bir Dağılım Gösterdi?

2017 yılında yoğun olarak Ankara ve İstanbul illerinde EUS kontenjanları açıldı. Bunun yanında Kayseri ‘de Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde ve Malatya ‘da İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde Klinik eczacılık uzmanlık alanında kontenjan açıldı. Aşağıdaki tabloda EUS Kontenjanları hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz:

EUS Kontenjanları 2017 tablosu

İL KURUM UZMANLIK ALANI KONTENJAN
Ankara Ankara Üniversitesi Fitofarmasi 2
İstanbul Bezmialem Üniversitesi Fitofarmasi 2
Ankara Gazi Üniversitesi Fitofarmasi 2
İstanbul İstanbul Üniversitesi Fitofarmasi 2
Ankara Ankara Üniversitesi Klinik Eczacılık 2
Kayseri Erciyes Üniversitesi Klinik Eczacılık 2
Ankara Gazi Üniversitesi Klinik Eczacılık 2
Ankara Hacettepe Üniversitesi Klinik Eczacılık 3
Malatya İnönü Üniversitesi Klinik Eczacılık 2
istanbul İstanbul Üniversitesi Klinik Eczacılık 2
istanbul Marmara Üniversitesi Klinik Eczacılık 2

 

EUS Yerleştirme Sonuçları Nelerdir?

EUS yerleştirme sonuçları için aşağıdaki tabloları inceleyebilirsiniz. 2017 yılında uzmanlık alanlarında toplam 23 kontenjan açılmış ve 149 aday EUS tercihi yapmıştır. Boş kalan kontenjan ise sıfırdır. Ek yerleştirme ile 2 ek kontenjan daha açılmıştır.

EUS Yerleştirme Sonuçları tablosu

Tercih Yapan Aday Saysı Kontenjan Sayısı Yerleşen Aday Sayısı Boş Kalan Kontenjan Sayısı
149 23 23 0

 

EUS Sınavı İle İlgili Kaynaklara Nasıl Ulaşabilirim?

EUS Sınavı henüz yeni uygulamaya koyulan bir sınavdır. Bu nedenle EUS kontenjanları 2017 ve EUS Yerleştirme sonuçları ile ilgili bilgiler oldukça sınırlıdır. Nettekurs.com online EUS dershanesi olarak EUS ‘a en iyi şekilde hazırlanıp ilk girişinizde hedeflediğiniz puana ulaşmanız için EUS Kursu Kampanyalarımız, canlı derslerimiz, dersler esnasında etkileşime geçebileceğiniz uzman kadromuz ile yanınızdayız. Eczacılık alanındaki en zengin kaynaklarımız, deneme sınavlarımız, videolu konu anlatımlarımız ve sınırsız faydalanabileceğiniz PDF kaynaklarımız, sınavlara hazırlıkta en büyük yardımcınız olacaktır! Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı Ne Zaman? EUS Sınavı nedir? EUS ‘a Kimler Girebilir gibi sorularınız ve Sınavlar ile ilgili merak ettikleriniz için nettekurs.com Blog sayfamızı takip edebilir ve EUS canlı derslerimize konuk olmak için sadece tek tıkla bedava üyelik oluşturabilirsiniz. >>EUS Online Kursu Ücretsiz Deneme Sürenizi Başlatmak İçin Hemen Tıklayın!

EUS ve diğer tüm sınavlara dair soru ve görüşlerinizi sayfanın en altında bulunan yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. İletileriniz uzman rehberlerimizden tarafından incelenerek yanıtlanacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz