YDS Kimler Başvurabilir ve YDS Puanı Nerelerde kullanılır?

3
3740

YDS Kimler Başvurabilir ve YDS Puanı Nerelerde kullanılır?

YDS Puanı, KPSS puanlarının hesaplanmasından yüksek lisans başvurularına kadar birçok alanda kullanılabiliyor. YDS Kimler Başvurabilir ve YDS puanı nerelerde kullanılır? bu soruların cevabı adayların sınav ile yapabileceklerini anlamalarını da kolaylaştırıyor. YDS puanı, sadece ingilizce yeterliliklerini simgelemiyor. Adaylar aynı zamanda yılda bir kez düzenlenen YDS Almanca ve YDS Fransızca sınavlarına da girebiliyorlar.

Peki YDS puanı nerelerde kullanılır ve YDS Kimler Başvurabilir? 

YDS Kimler Başvurabilir ve YDS Puanı Nerelerde kullanılır?

– Yüksek lisans programlarına girecek lisans programı mezunları.

– Lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan bir önceki sınıfta okuyan öğrencilerden, yüksek lisans ya da doktora öğrenimi görmek isteyenler.

– Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ya da Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavına (DUS) girecek olan adaylar.

– Kamu personeli olmak amacıyla KPSS’ye girecek adaylardan, çalışmak istedikleri kamu kurumunun talebi doğrultusunda yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyenler.

– Herhangi bir kamu kurumunda çalışmıyor ya da çalışmayı amaçlamıyor olsada, yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyen üniversite ya da yüksek okul mezunları.

– Doçent, doktora ve sanatta yeterlik adayları.

– Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta olup dil tazminatı ya da yurtdışı görev vs. nedeniyle yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyenler. YDS ‘ye girebilirler.

YDS puanı aynı zamanda dil yeterliliklerinin belgelenmesi gereken denklik işlemlerinde de kullanılmaktadır.

YDS Engelini Nasıl Aşacağız  ?

YDS ile ilgili tüm merak ettiklerinize nettekurs.com Blog sayfasında bulabilirsinniz. ÖSYM sınavlarının mantığını kavramış ve özümsemiş, bu sınavlar konusunda yıllardır biriktirdiği tecrübe ve yayınları size sunmak üzere bir tık kadar yakınınızda olan nettekurs.com Online YDS Kursu ile tek dönemde YDS kazanmak sürpriz değil! Siz değerli ziyaretçilerimizi YDS engelini birlikte aşmak üzere Online YDS Kursumuzu incelemeye, derslerimizi ücretsiz denemeye hatta canlı yayınlarımıza konuk olarak katılıp işin uzmanları ile tanışmaya davet ediyoruz.  >>>>>>>>>>>>    nettekurs.com Online YDS Kursu Ücretsiz Dene!

3 YORUMLAR

  1. Yuksek lisans ogrencisiyim. Askerligimi uzun donem parali olarak yapmak istiyorum. Bazi ekstra sinavlar secilmek icin faydali oluyormus(ornegin: yds sinavi). Ben e-yds sınavına girsem bu sınavda gecerli olur mu ? Yds ile e-yds sınavlari ayni onem derecesine mi sahiptir?

    • Erkan Bey merhabalar. YDS ile e-YDS arasında sınav uygulama biçimi dışında hiçbir fark yoktur. e-YDS dijital ortamda, YDS ise basılı ortamda uygulanmaktadır. Bunun dışında iki sınava dair tüm diğer unsurlar eşittir. İyi günler dileriz.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz