Yenilenen YKS Tercih Robotu > YÖK Atlas Tercih Robotu

0
3544

Yenilenen YKS Tercih Robotu > YÖK Atlas Tercih Robotu

2018 yılı, Yükseköğretime Geçiş Sınavında yapılan değişikliklerle birlikte yeni düzen ve uygulamaları da beraberinde getirmiştir. 2018 yılına kadar YGS olarak uygulanan sınav, isim ve içerik değişikliğine uğrayarak YKS ‘ye dönüşmüştür. Yeni sınav sisteminde tercihlerin kolay yapılabilmesi için TYT- AYT tercih robotu da yenilenmiş; ve YKS tercih robotu YÖK atlas tercih robotu olmuştur. YÖK atlas tercih robotu ile nasıl tercih yapacağınızı öğrenmeden önce linke tıklayarak yenilenen YKS tercih robotunu görüntüleyebilir, sistem hakkında ön bilgiye sahip olabilirsiniz. YÖK ATLAS TERCİH ROBOTU için TIKLAYIN!

YKS Tercih Robotu Nedir?

yks tercih robotu, tyt-ayt tercih robotu, yök atlas tercih robotu YKS tercihi yapılırken, adayın sınav sonucuna benzer puanlarla öğrenci kabul eden üniversiteler arasından kontenjan ve taban puanlara göre dengeli bir sıralama yapılır. YKS tercih robotu, bu sıralamadaki hata payını en aza indirmek, okullar arasından adaya en uygun okulu seçebilmek için tasarlanmıştır.  TYT-AYT tercih robotlarında puan ve sıralama aralığına, aranan okulun öğretim türüne (2 yıllık üniversite, 4 yıllık üniversite vb..) ve şehir bilgilerine göre ayrılmış filtreleme seçenekleri bulunur. Eleme kriterleri seçildikten sonra ortaya çıkan liste,Üniversite Taban ve Tavan Puanları listesinin kişiye özel bir özeti gibidir. Böylece adayın kendi durum ve kriterlerine uyan okullar arasından seçim yapması da kolaylaşır. Peki YÖK Atlas tercih robotunun farkı nedir ve robot, YKS ‘deki hangi yeniliklerle uyumludur?

YÖK Atlas Tercih Robotu Nedir?

Yeni TYT- AYT tercih robotu, üniversite ve meslek tercihlerini yapacak adayların YKS ‘ye hazırlık aşamasından itibaren ‘bilinçli kararlar verebilmesini desteklemek amacıyla’ geliştirilmiştir. YÖK atlas tercih robotu sınava hazırlıktan itibaren adayların hedeflerini belirlemelerine de yardımcı olmaktadır. YKS tercih robotundan faydalanarak üniversite hedeflerinizi belirlemek için tıklayın!>> YÖK Atlas Tercih Robotu

Sınav hazırlık aşamasında da güncel kaynakları takip edebilmek, teknolojinin sağladığı imkanlarla dershanelerin zaman ve mekan sınırını ortadan kaldırabilmek için nettekurs Online YKS-TYT AYT Eğitimlerinden faydalanabilirsiniz. Dershanelerin kalabalık ortamından ve dikkatinizi dağıtan tüm unsurlardan uzaklaşarak canlı derslerden özel ders verimi alabilir ve tüm dershane içeriklerine 7/24 sınırsız ulaşabilirsiniz.

Yeni TYT-AYT Tercih Robotunun Farkı Nedir?

YÖK atlas tercih robotu, son 4 yılın başarı sıraları, puan türü değişen programların eski puan türündeki taban başarı sıraları, şehre, burs oranlarına, öğretim türüne göre arama yapma imkanı sunmaktadır. Bu açıdan geçmiş TYT- AYT tercih robotlarından daha kapsamlıdır. Aynı zamanda tamamen güncel olması nedeniyle adayların yanlış bilgiden uzak durmasına yardımcı olmaktadır. YKS tercih robotları, okul seçimini kolaylaştırırken YKS hazırlık aşamasındaki adaylara kaç puan almaları gerektiği, okullar ve bölümleri hakkında rehberlik yapmaktadır. Eğer hedefiniz belliyse hemen Online YKS-TYT-AYT Kursu ‘nu ziyaret ederek tek girişte başarıya ulaştıran içerikleri hiçbir ücret ödemeden deneyebilirsiniz!>> Online YKS Kursu Ücretsiz Dene!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz