DGS Çıkmış Sorular PDF İndir | Tüm Çıkmış DGS Soruları

0
5850

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/nettekurs/public_html/blognettekurs.com/wp-content/plugins/cbxdynamicsidebar/public/class-cbxdynamicsidebar-public.php on line 118

DGS Çıkmış Sorular

Birçok eğitimcinin özellikle sözel mantık ve sayısal mantık sorularına çalışmak için en iyi kaynak olarak gördüğü DGS çıkmış soru ve cevapları ÖSYM tarafından yayımlandı. Çıkmış DGS Soruları, KPSS ve YKS müfredatı ile aynı konulardan hazırlansa da mantıksal akıl yürütme üzerine kurulu sorulardır. DGS sorularının özellikle uzun, yorucu ve zihinsel açıdan sınırları zorlayan sorular olduğu yönündeki söylemler birçok adayın DGS ‘den korkmasına sebep olmaktadır. Bu noktada ÖSYM ‘nin DGS ‘de standart haline getirdiği soru tiplerini, uzun paragraf yapılarını ve özel taktik gerektiren soruları tanımak amacıyla başvurulacak en iyi kaynak çıkmış DGS soruları olacaktır. 2018 yılına kadar ÖSYM tarafından yalnızca %10 ‘u yayımlanan DGS çıkmış sorular, 2018 yılında arşiv halinde yayımlanmıştır. Yazımızda 2006-2017 yılları arasında yapılan tüm DGS Çıkmış Sorular PDF formatında yer alacağı gibi nettekurs Youtube Kanalında DGS soru çözümleri ve DGS Sayısal-DGS Sözel konu anlatımı videoları sizi bekliyor olacak.

Çıkmış DGS Soruları

dgs çıkmış sorular pdf, çıkmış dgs soruları DGS Soruları ve Konuları Nelerdir? yazımızda DGS ‘de adayların sorumlu olduğu müfredattan, sınavın kapsamından ve soru tarzlarından söz etmiştik. DGS sınavı, sayısal ve sözel olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Her bölümde adaylara altmışar soru sorulur. KPSS ve YKS sınavlarıyla aynı konularda hazırlanan sınavın yalnızca iki temel bölümden oluşması, birçok adaya ilk bakışta avantaj gibi görünmektedir. Fakat çıkmış DGS soruları, soruların amacı, ölçmek istediği beceriler ve uzun karmaşık paragraf yapıları nedeniyle ALES sınavına daha çok benzemektedir. Yani sorular, bilgi ölçmekten çok mantıksal akıl yürütme becerisini ölçmektedir. Bu nedenle ortaöğretimden edindikleri temel bilgileri soruda beklenene veya sorunun öncülüne göre yeniden yorumlayacak olan DGS adayları soru tiplerini ve paragraf yapılarını çok iyi tanımak zorundadır. Çıkmış DGS soruları kapsamındaki ÖSYM soru kalıplarını öğrenmek, canlı derslerde Türkiye ‘nin en deneyimli hocalarından sayısal ve sözel mantığa yönelik özgün taktikleri almak ve canlı derslerdeki anında soru-cevap özelliğiyle özel ders verimini ekranınıza taşımak için nettekurs online DGS Kursu’ na katılabilirsiniz. >>Online DGS Kursu Ücretsiz Dene!

2006-2017 DGS Çıkmış Sorular PDF

Birçok eğitimci tarafından DGS ‘de başarı getiren en iyi çalışmanın bol soru çözmek olduğu ifade edilmektedir. Bu noktada soru çözümlerinden verim alabilmek için adayların ilk yapması gereken DGS çıkmış sorularda yer alan soru tiplerini iyice öğrenmek olacaktır. DGS Çıkmış Sorular kapsamındaki her sorunun ölçmek istediği yeterliliği anlamak, uygun taktikle soruya yaklaşmak adayların etkin zaman yönetimi yapabilme becerisini geliştirecektir. Aşağıda ÖSYM tarafından yayımlanan tüm DGS çıkmış sorular PDF dosyası halinde mevcuttur. Aynı zamanda nettekurs online DGS Eğitimlerinde DGS çıkmış sorular ile eşdeğer sorulardan hazırlanan e-denemeleri çözebilir, canlı ve video derslerle soru çözümlerini takip edebilir ve ücretsiz yazılı kaynaklarımız sayesinde yeni öğrendiğiniz tüm soru çözüm tekniklerini pekiştirebilirsiniz.

2006 DGS Sayısal Soru Kitapçığı ,2006 DGS Sözel Soru Kitapçığı,2007 DGS Sayısal Soru Kitapçığı,2007 DGS Sözel Soru Kitapçığı,2008 DGS Sayısal Soru Kitapçığı,2008 DGS Sözel Soru Kitapçığı,2009 DGS Çıkmış Soru Kitapçığı,2010 DGS Çıkmış Soru Kitapçığı,2011 DGS Çıkmış Soru Kitapçığı,2012 DGS Çıkmış Soru Kitapçığı,2013 DGS Çıkmış Soru Kitapçığı,2014 DGS Çıkmış Soru Kitapçığı,2015 DGS Çıkmış Soru Kitapçığı,2016 DGS Çıkmış Soru Kitapçığı,2017 DGS Çıkmış Soru Kitapçığı

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz