e ALES BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN

1
3738

e ALES BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

e ALES BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMANÖlçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer yaptığı açıklamada tıpkı YDS’de olduğu gibi ALES için de yılda iki defa elektronik ortamda sınav yapılacağını belirtti. Prof. Dr. Özer İngilizce’ye ek olarak Rusça Fransızca Almanca Arapça dillerinde de elektronik sınav yapma kararı almalarının ardından 2018 yılı içerisinde ALES için de iki defa bu sistem dahilinde sınav yapılacağını açıkladı. Daha öncesinde de 2018 yılı için ALES’de “1000 altı kota” uygulamasının kalktığı ve sınavın 81 ilde yapılacağı belirtilirken yeni sistemle bu imkanlara ek olarak iki defa da e-ALES hizmeti verileceğinin altı çizildi.

Yeni sisteme dair akıllarda bir çok soru var. e-ALES, tıpkı e-YDS’ de olduğu gibi Ankara, İzmir ve İstanbul’da sınav bina kapasitelerine göre belirlenen kontenjanlar dahilinde, Ankara’da 4200, İstanbul’da 432, İzmir’de 112 kişi ile sınırlandırılmıştır. Sınav ücretlerini ilk yatıranlar bu kapasitelerden faydalanabilecek, kontenjan dolduğunda sistem ödemeyi kabul etmeyecektir. e-ALES ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de başvuru tarihleri. Başvuru tarihleri henüz belli olmamakla birlikte ilerleyen günlerde ÖSYM’nin kendi sitesi üzerinden yapacağı bir duyuru ile açıklanacaktır.

nettekurs.com Online Ales Kursu olarak bizler de, sınav sistemlerindeki değişikliklere en hızlı şekilde ayak uydurarak sizlerin yanında olmaya ve kazanma garantisi sunmaya devam ediyoruz. https://www.nettekurs.com/online/ales linkine tıklayıp kayıt olarak e-ALES online sınav modülleriyle kendinizi deneyebilir, canlı yayın derslerimize katılabilir, ders videolarımızı izleyebilir, 7/24 canlı destek ve rehberlik hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Dilerseniz 3 gün boyunca tüm hizmetlerimizi ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

e-ALES ve diğer tüm sınavlara dair merak ettiklerinizi sayfanın en altındaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilir ve uzman rehberlerimizden yanıt alabilirsiniz.

 

 

1 Yorum

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz