EUS Kaç Soru Kaç Dakika? EUS Soruları ve Sınav Süresi Nedir?

0
4241

EUS Kaç Soru Kaç Dakika? EUS Soruları ve Sınav Süresi Nedir?

İlk kez 2017 yılında yapılan Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimine Giriş Sınavı yani EUS kaç soru kaç dakika? EUS sınavına girecek adayların endişe ettiği konulardan bir tanesi de soruların içeriği ve EUS sınav süresinin tüm sorulara yetip yetmeyeceği Bu yazımızda EUS hazırlık ile ilgili aklınıza takılanlara cevap verebilmek için EUS kaç soru EUS kaç dakika? sorularını ele alarak EUS soru sayısı ve EUS sınav süresi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

EUS Sınavı Nedir? EUS Kaç Soru?

2016 yılında Resmi Gazete ‘de yayımlanan karara göre eczacılar, uzman ünvanını alabilmek için EUS sınavına girmek ve uzmanlık eğitimini tamamlamak zorundadır. EUS sınavına giren adaylar, üniversitelerde açılan kontenjanlara yerleşerek Eczacılıkta Uzmanlık Dalları ve Eğitim Süreleri içerisinde eğitimlerini tamamlarlar. Sınava serbest eczacılar da dahil olmak üzere tüm eczacılar katılabilmektedir. EUS başvuruları ile ilgili özel durumlar, EUS hakkında detaylı bilgi ve başvuru koşulları hakkında bilgi almak için tıklayın! >>Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı Nedir? EUS ‘a Kimler Girebilir?
eus kaç soru, eus kaç soru kaç dakika, eus kaç dakika

EUS ‘a girmek isteyen eczacılar tarafından en çok merak edilenlerden bir tanesi de EUS kaç soru? Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliğinde de belirtildiği üzere uzmanlık eğitimi, adayların lisans eğitimi boyunca aldıkları çekirdek eczacılık eğitimi ile uyumlu olmak zorundadır. Bu nedenle EUS soruları, eczacılık eğitimi alan adayların lisans eğitimleri boyunca gördükleri konulardan seçilen 100 adet sorudan oluşmaktadır. Sınavda yer alan 100 EUS sorusu, adayların uygulamalı ve teorik bilgilerini ölçecek konuları kapsamaktadır. Sınavda yer alan 100 sorunun hangi konuda yoğunlaşacağını ve EUS soru dağılımlarını görmek için EUS Derslere Göre Soru Dağılımı yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca nettekurs Online EUS Eğitimlerinde, ÖSYM EUS sorularına en benzer soru çözümlerini bulabilir ve videolu konu anlatımlarının içerisindeki EUS soru çözümlerini de Ankara ‘nın uzman profesör ve doçentlerinden dinleyebilirsiniz!

Bu noktaya kadar EUS Kaç Soru? Sorusuna cevap verdik. EUS soru sayısı hakkında bilgi aldıktan sonra EUS sınav süresinin bu sorular için yeterli olup olmayacağı hakkında şüpheye düşmüş olabilirsiniz. Bu nedenle yazımızın devamında EUS kaç dakika? sorusuna yanıt vereceğiz.

EUS Kaç Dakika?

Peki EUS kaç soru kaç dakika? EUS soru sayısı kadar EUS sınav süresi de EUS ‘a girecek adaylar tarafından merak edilmektedir. EUS kaç soru kaç dakika? sorusu ilk bakışta EUS sınavında adayların ne kadar rahat olabileceğini, soruları geniş bir zaman aralığında değerlendirip değerlendiremeyeceklerini ortaya koyan bir sorudur. ÖSYM EUS Kılavuzunda   da belirtildiği üzere EUS sınav süresi 135 dakikadır. EUS sınavında adaylara 100 soru sorulacak ve adaylar 135 dakikalık süreye tabi olacaklardır. EUS sınav süresinin EUS soruları için yeterli olup olmadığından emin olmak için nettekurs Online EUS Kursu içeriklerini inceleyerek EUS soruları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. EUS kursu içeriklerinde göreceğiniz ÖSYM sınav formatına %100 uyumlu soruların çözümleri, videolu konu anlatımları ve PDF dokümanlar ile dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman EUS sınavına çalışabilir ve kısa sürede sınava hazır hale gelebilirsiniz! >> Online EUS Kursu Ücretsiz Dene!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz