ÖSYM Çıkmış Sorular (Tüm YGS Soruları ve Cevapları)

0
5729

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/nettekurs/public_html/blognettekurs.com/wp-content/plugins/cbxdynamicsidebar/public/class-cbxdynamicsidebar-public.php on line 118

Son 19 Yılın Çıkmış ÖSYM Soruları

Üniversite eğitimine geçiş için ilk defa 2018 yılında YKS (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) sınav formatı uygulanacak. Geçmiş yıllarda YGS (Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı) ve LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) olarak gerçekleştirilen sınav YKS adı altında TYT ve AYT olmak üzere iki oturumda gerçekleşecek. Bu süreçte YGS ve LYS ÖSYM soruları osym.gov.tr adresinde ÖSYM çıkmış sorular arşivinde yayınlandı. YGS soruları ve cevapları ile birlikte LYS kimya, biyoloji, matematik ve yabancı dil soruları da yayınlanan ÖSYM çıkmış sorular içerisinde yer alıyor. YKS-TYT-AYT yeni sınav sistemi hakkında YKS-TYT-AYT nedir?  yazımızda bilgi vermiştik.
ösym çıkmış sorular, ygs soruları, ösym soruları

ÖSYM Çıkmış Sorular ‘a Nereden Ulaşabilirim?

YGS ÖSYM soruları ise açıklandı. Her sene %10 ‘luk kısmı açıklanan ÖSYM soruları ve cevapları bu sefer tüm kitapçık halinde yayımlandı. Aşağıdaki linklere tıklayarak ÖSYM çıkmış sorular pdflerine ve geçmiş yılların LYS- YGS soruları ve cevaplarına ulaşabilirsiniz:

YGS Soruları:

2017 YGS

2016 YGS

LYS Matematik Soruları:

2017 LYS Matematik

2016 LYS Matematik

LYS Fizik Soruları:

2017 LYS 2 Fizik 

2016 LYS 2 Fizik 

LYS Kimya Soruları:

2017 LYS 2 Kimya

2016 LYS 2 Kimya

LYS Türk Dili ve Edebiyatı Soruları:

2017 LYS 3 Türk Dili ve Edebiyatı

2016 LYS 3 Türk Dili ve Edebiyatı

LYS Coğrafya Soruları:

2017 LYS 3 Coğrafya 

2017 LYS 4 Coğrafya 

2016 LYS 3 Coğrafya 

2016 LYS 4 Coğrafya 

LYS Tarih Soruları:

2017 LYS 4 Tarih

2016 LYS 4 Tarih

LYS Felsefe Soruları:

2017 LYS 4 Felsefe 

2016 LYS 4 Felsefe 

LYS Yabancı Dil Soruları:

2017 LYS 5 Yabancı Dil (Almanca)

2017 LYS 5 Yabancı Dil (Fransızca)

2017 LYS 5 Yabancı Dil (İngilizce)

2016 LYS 5 Yabancı Dil (Almanca)

2016 LYS 5 Yabancı Dil (Fransızca)

2016 LYS 5 Yabancı Dil (İngilizce)

En güncel YGS soruları ile beraber geçmiş 17 senenin  YGS Soruları ve Cevaplarına; LYS Coğrafya, LYS Matematik, LYS Coğrafya, LYS Kimya, LYS Felsefe, LYS Tarih, LYS yabancı dil sorularına bu linki tıklayarak ulaşabilirsiniz:

ÖSYS Çıkmış Sorular

YGS Soruları ve YKS Soruları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Eski sınav sisteminde adaylar ilk olarak YGS sınavına giriyor ve barajı aştıkları taktirde LYS ‘ye girme hakkı kazanıyordu. YKS sınavı ile bu baraj ortadan kalktı. TYT sınavından kaç puan alırsa alsın adaylar AYT sorularını da çözebilecek. Sınavlardaki soru sayıları ve oturum sayıları da güncellendi.  Üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması olan YGS ‘nin Soruları 160 soru olarak adaylara sunuluyordu. YGS sınavının eşdeğeri sayılabilecek TYT ‘de ise soru sayısı azaltıldı.160 adet olan YGS soruları; TYT sınavında 120 soruya indirildi. YGS soruları gibi LYS soruları da eski sınav sisteminde daha fazlaydı. 5 farklı oturuma dağıtılan ve toplam 340 adet olan soru sayısı AYT sınavında 160 ‘a indirildi. Sınav sisteminde yaşanan bu değişimle birlikte ÖSYM geçmiş yılların tüm YGS-LYS ÖSYM çıkmış sorular ve cevaplarını yayımladı. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme ÖSYM soruları, ÖSYM internet sayfasında ‘geçmiş yıllardaki sorular’ başlığı altında yer alıyor. Adaylar bu alandan istedikleri yılı seçerek ÖSYM çıkmış sorular ve çözümlerinin tamamını ve YGS-LYS sorularını da görüntüleyebilecek.

YKS Sınavına Nasıl Hazırlanabilirim?

Yazımızda YGS soruları ve tüm ÖSYM Çıkmış Soruları ile cevaplarını bulabilirsiniz. YKS-TYT-AYT sınavı hakkında detaylı bilgi almak için nettekurs.com Blog Sayfamızı takip edebilir ve YKS sınavına hazırlıkta eksiklerinizi tamamlamak için online dershanemizi ziyaret edebilirsiniz. Nettekurs.com, hayallerinize ve ideallerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için canlı yayınları, e-sınavlar, çıkmış soru çözümleri ve zengin kaynakları ile yanınızda. Nettekurs.com online YKS kursları, canlı yayın dersleri ile profesyonel eğitimi ve sınıf ortamını parmaklarınızın ucuna getiriyor. Derslerimize konuk olmak, eğitmenlerimiz ile etkileşim halinde online dersleri takip edebilmek ve eksiklerinizi tamamlayabilmek için>> Hemen nettekurs.com ‘u ücretsiz deneyin!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz