YKS TYT AYT İÇİN SON BAŞVURU GÜNÜ 21 MART 2018

1
3596

YKS -TYT AYT İÇİN SON BAŞVURU GÜNÜ

Milyonlarca lise son sınıf öğrencisinin gün saydığı YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) bu yıl 23-24 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Sınava katılan tüm öğrenciler ilk gün TYT’ye (Temel Yeterlilik Testi) sonraki gün alanlarına göre öğleden önce AYT ve öğleden sonra YDT oturumlarına katılacaklar ve lisans eğitimlerine geçişteki son aşamayı tamamlamış olacaklar. Sınava hazırlanan adaylar için ise merakla beklenen haber geldi! YKS -TYT AYT İÇİN SON BAŞVURU GÜNÜ belli oldu!
YKS -TYT AYT İÇİN SON BAŞVURU GÜNÜ 21 MART 2018

Haziran’da yapılacak olan bu sınavlar için son başvuru tarihi ise yarın yani 21 Mart 2018. Henüz başvurularını tamamlamamış adaylar yarın gün içerisinde başvurularını tamamlamalılar.

Ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında olanlar başvurularını kendi okullarından ya da ÖSYM tarafından belirlenmiş başvuru merkezlerinden, ÖSYM Aday İşletim Sisteminde son 50 ay içerisinde bir başvuru merkezinde çekilmiş ve ÖSYM tarafından reddedilmemiş fotoğrafı ve eğitim bilgisi bulunan adaylar ise bireysel olarak ÖSYM’nin sayfasından başvurularını yapabilirler.

Başvurularını tamamlayan adayların girmek istedikleri her oturum için 50,00 TL sınav ücretini ilgili bankalara T.C. kimlik numaraları ile yatırmaları gerekmektedir. Adayların bu işlemden sonra bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. kimlik numarası, ad, soyad, sınav adı ve bilgisini kontrol etmeleri gerekmektedir. Sürecin sağlıklı ilerlemesi için dekontun saklanması gerekmektedir.

Sınav Ücretlerini Nasıl Yatıracağım?

Sınav ücretlerini bankadan yatıracaklar, 22 Mart 2018 günü mesai bitimine, ÖSYM’nin sayfası üzerinden e-İşlemler>Ödemeler bölümüne girerek kredi/banka kartıyla yatıracaklar ise aynı gün 23.59 ‘a kadar ödemelerini yapmalıdırlar. Adaylar isterlerse internet bankacılığı ile bankaya gitmeden de ödemelerini yatırabilmektedirler.

Tüm bu işlemler için son başvuru günü olan 21 Mart 2018 tarihini kaçıranlar ya da başvurularını tamamlayamayanlar, 4 Nisan 2018 geç başvuru gününde katılmak istedikleri her bir oturum için 75 TL ödeyerek aynı gün içerisinde başvurularını tamamlayabilirler.

Sizler de hayatınızın en önemli sınavlarından biri olan YKS TYT AYT YDT sınavlarına Nettekurs.com Online YKS-TYT AYT Kursu ve YKS YDT Online Kursu ile hazırlanarak zaman ve para kaybetmeden ilk girişinizde kazanın. Hemen https://www.nettekurs.com/online-yks-tyt-ayt-kursu linkine tıklayarak sınava haftalar kala canlı yayınlarımız, video derslerimiz, kaynak kitaplarımız, deneme sınavlarımız, 7/24 teknik destek ve uzman rehberlik hizmetlerimizle hazırlık sürecinize hız katın, en iyi şekilde hazırlanın ve başarıyı garantileyin.

YKS-TYT AYT YDT ve diğer tüm sınavlara dair soru ve görüşlerinizi sayfanın en altında yer alan yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilir, uzman rehberlerimizden yanıt alabilirsiniz.

 

1 Yorum

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz