Yabancı Dil Sınavı YDS Tıbbi Yabancı Dil Sınavı TIPDİL

1
3709

Yabancı Dil Sınavı YDS Tıbbi Yabancı Dil Sınavı TIPDİL  

Adayların TUS’na girebilmek için Yabancı dil sınavında başarılı olmaları gerekmektedir. Bu sınavda 20 metin üzerinden 5 soru olmak üzere toplamda 100 soru sorulur. Sınava katılan adayların bu aşamayı geçebilmeleri için 50 puan ve üzeri almaları gerekmektedir. Soruların her biri 1 puana denktir. Yanlış cevaplar ise doğru cevapları götürmemekte ve ilk aşamayı geçebilmeleri için 50 doğru cevap vermeleri yeterli olacaktır.

 

Sınava girecek adayların önceki iki yıl içinde yapılan dil sınavlarından en az birinden 50 puan veya üzeri almaları durumunda istekleri doğrultusunda yabancı dil sınavından muaf tutulabilmekteydi. 1 Temmuz 2011 tarihinde yayınlanan ‘’Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik uyarınca mesleki yabancı dil sınavı…’’ alınan karara göre de 2011 TUS Sonbahar Döneminde son kez mesleki yabancı dil sınavı uygulanmıştır.

Yabancı Dil Sınavı ya da Tıbbi Yabancı Dil Sınavı ( TIPDİL - YDS )

Mesleki yabancı dil yerine 2013 yılına kadar ÜDS ve KPDS puanları geçerli olmaktaydı. 2013 yılından itibaren de YDS ve TIPDiL sınavı puanı geçerli olmaya başladı. Bu sınavlardan da 50 puan almak yeterlidir. Ayrıca bu sınavlar içinde yanlış doğruyu götürmemektedir.

Tıbbi Yabancı Dil Sınavına hazırlanabilmeniz iÇin TIPDİL Kazanma Garantili nettekurs.com Online TIPDİL Kursu
Türkiye'nin En İyi Hocaları ile birlikte bir tık kadar yakınınızda sizleri beklemektedir. Hizmet kalitemizi görmeniz için nettekurs.com Online TIPDİL Kursu adresine tıklayarak tüm derslerimizi 3 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Ayrıca nettekurs.com Online TUS Kursu ve nettekurs.com Online YDS Kursu adresinden diğer kurslarımıza bakabilirsiniz.

 

 

 

1 Yorum

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz