YDS Sınav Tarihi Ne Zaman ? YDS Hangi Tarihte Yapılacak ?

1
3461

2016 Yılı YDS Sınav Tarihleri Ne Zaman ?

YDS Sınav Tarihi Ne Zaman ? YDS Hangi Tarihte Yapılacak ?

Bu yazımızda yds sınav tarihi ne zaman, yds başvuruları ne zaman yapılacak vb. sorularınıza yanıt vereceğiz. 2016 yılı içersinde ÖSYM tarafından geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bir ilkbahar bir diğeri de sonbahar aylarında olmak üzere iki adet yazılı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı yapılacaktır. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl ilkbaharda yapılacak olan YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) nisan ayında değil, 27.03.2016 pazar günü itibarı ile yani Mart ayı içerisinde gerçekleştirilecektir. Yazılı / Basılı YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) güz yani sonbahar döneminde ise 04.09.2016 pazar günü yapılacaktır.
 
   

2016 Yılı YDS Başvuru Tarihleri Ne Zaman ?

 

27.03.2016 pazar günü itibarı ile yani 2016 Mart ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) Sınav başvuruları 03.02.2016 tarihi çarşamba günü itibarı ile başlayacak 15.02.2016 tarihi pazartesi günü itibarı ile sona erecektir. 04.09.2016 pazar günü yapılacak olan 2016 Yılı Sonbahar YDS Sınavı başvuraları ise 29.06.2016 tarihi çarşamba günü başlayıp 25.07.2016 tarihi itibarı ile sona erecektir (ülke genelinde yaşanan olağan üstü olaylar nedeni ile YDS başvuru tarihleri uzatılmış sayfamızdaki bilgiler buna göre güncellenmiştir). 

 

YDS Sınav başvurunuzu ÖSYM aday işlemleri sisteminden T.C. Kimlik / YU Numaranız ve Şifre bilgileriniz ile giriş yaparak tamamlayabilirsiniz. ÖSYM sisteminde kayıtlı olan fotoğraf v.b dosya ya da bilgilerinizin güncel olmaması halinde bulunduğunuz bölgedeki ÖSYM başvuru merkezlerinden bilgilerinizi güncellemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde YDS başvurunuzu ÖSYM aday işlemleri sisteminden yapmanız mümkün olmayacaktır.  ÖSYM sistemi üzerinden yaşanması muhtemel bir yoğunluk veya aksaklık ya da bilgilerinizin güncel olmaması nedeni ile ÖSYM Başvuru merkezlerine giderek bilgilerinizi güncelletmeniz gerekmesi gibi ihtimaller göz önünde bulundurulduğunda sınav başvurunuzu son günlere bırakmamak sizler açısından daha sağlıklı oalcaktır. Son günlerde ÖSYM internet sistemi veya başvuru merkezlerinde yaşanan yoğunluk ve uzayıp giden sıralar bir çok örnekte gördüğümüz üzere başvurunuzu yapamamanıza bile neden olabilmekte ve bu durum hayatınızda geri dönüşü olmayan kayıplara yol açabilmektedir.

 

 YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) Kazanmak İçin Ne Yapmalıyım ?

 

YDS'ye tekrar tekrar başvuru yapmak durumunda kalmamak, zaman veya boşa para kaybetmeden YDS engelini aşmak için ÖSYM yabancı dil seviyesi tespit sınavlarının mantığını kavramış ve özümsemiş, bu sınavlar konusunda 10 yıllardır biriktirdiği tecrübe ve yayınları size sunmak üzere bir tık kadar yakınınızda olan nettekurs.com Online YDS Kursu ile internetin olduğu her yerden 7 gün 24 saat kesintisiz olarak YDS çalışabilir, 2-3 ay gibi dönemde YDS'de hedeflediğiniz puanı yakalayarak başarıya ulaşabilirsiniz. Siz değerli ziyaretçilerimizi YDS engelini birlikte aşmak üzere Online YDS Kursumuzun sayfalarını incelemeye, derslerimizi ve güncel – özgün yazılı YDS kaynaklarımızı ücretsiz denemeye, canlı yayınlarımıza ücretsiz deneme uygulamamız bünyesinde konuk olarak katılıp işin uzmanları ile tanışmaya davet ediyoruz.  >>>>>>>>>>>>    nettekurs.com Online YDS Kursu

 

1 Yorum

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz