YKS TARİH DEĞİŞİKLİĞİ

0
3230

YKS TARİH DEĞİŞİKLİĞİ

YKS tarih değişikliğiYKS tarih değişikliği
YKS-TYT  bu yıl ilk kez uygulamaya girecek olan üniversite eğitimine giriş sınavıdır. YKS sınavının  YÖK tarafından belirlenen 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilmesi bekleniyordu.  Erken seçim tarihinin YKS tarihi -yani 24 Haziran 2018- ile çakışması sınavın ertelenmesine neden oldu. Binlerce kişinin beklediği yeni YKS tarihleri belli oldu. YKS ‘nin 30 Haziran 2018 – 01 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılmasına karar verilmiştir.

Yükseköğretim kurulunca Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) iki oturumda ve iki farklı günde yapılacak. Adaylar iki ayrı oturuma katılacaklar. İlk oturumda temel yeterlilik sınavı yapılacak. Yaklaşık 2 buçuk milyon öğrencinin gireceği 2018 YKS barajını geçmek için TYT ’de en az 150 puan almak, Alan Yeterlilik Testi ‘nde (AYT) ise en az 180 puan almak gerekli. Yani öğrenciler girdikleri sınavda TYT ’den en az 15 net AYT ‘den ise en az 20 net yapmak durumunda olacak. YGS yerine bu yıl ilk kez uygulanacak olan YKS sınavının başvuruları ÖSYM internet sitesi üzerinden veya başvuru merkezlerinden yapılabilecek. YÖK’ten YKS sınav tarihi ile ilgili beklenen açıklama geldi. Sınav tarihi kesinleşti. Yapılan açıklamada, YSK sınavının 30 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde yapılacağı duyuruldu.

YKS Başvuruları ve YKS ile ilgili tüm sorularınıza nettekurs.com aracılığıyla cevap bulabilirsiniz. Nettekurs.com, canlı YKS kursları ile YKS sınav konuları ve diğer sınav konularında en güvenilir bilgiyi alabilir ve derslere online katılım sağlayarak sorularınızı uzman eğitmenlerimizle paylaşabilirsiniz. Nettekurs.com, güncel YKS e-deneme modülleri, gerçeğe yakın bir sınav deneyimi yaşamanıza yardımcı olacaktır. YKS Soruları ve çözümleri, videolu konu anlatımlar ile YKS engelini aşmak çok kolay. Sizlere sağlayacağımız YKS kitapları, PDF dokümanları ve videolar ile ihtiyacınız olan tüm materyaller tek tıkla elinizin altında olacak. Ücretsiz deneme sürenizi başlatarak canlı dershane olanaklarını tanımak için hemen tıklayın!

YKS ile ilgili blog yazılarımız da ilginizi çekecek!

YKS Yükseköğretim Kurumları Sınavı TYT-AYT-YDT

TYT-YKS Nedir? Temel Yeterlilik Testi Yükseköğretim Kurumları Sınavı

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz